29

04.2012

08:54

Sillamäe murdis Viljandi vastupanu 28. minutil

FC Viljandi ja Sillamäe Kalevi duelli jätkus võrdset heitlust 28 minutit kuni Gintas Podelis külalised 1:0 juhtima viis ja Viljandi võitluslusti sellega murdis.

Podelise tabamusele järgnes viis minutit hiljem värav Vladislav Ivanovilt ja 58. minutil lõi Maksim Paponov viimase naela viljandlaste kirstukaande. Nii ei saanudki Zaur Tšilingarašvili mehed sisuliselt kordagi Valeri Bondarenko vägedele ohtlikuks.

“Kahjuks ei olnud meie mängijatel täna piisavalt jõudu et professionaalidele vastu hakata,” kurtis Tšilingarašvili. “Paar eksimust kaitses ning sellest vastasele piisas et meid võita.”

Kahetsusnoodid kõlasid ka Viljandi poolkaitsja Rasmus Munskindi hääles. “Rumalad esimesed kaks väravat kinkisid neile mängu. Me ei suutnud oma kaitset korralikult organiseerida ja oli ka individuaalset praaki,” rääkis Munskind. “Kahjuks ei suutnud me ka rünnakul erilist teravust luua ning olime passiivsed.”

Kaheksast mängust kuus punkti kogunud Viljandi jätkab seitsmendal kohal, Kalev on 15 silmaga neljas, kuid kolmandat positsiooni hoidvast Florast seitsme silma kaugusel.

“Oleme mänguga ja tulemusega rahul. Lõime oma kindlad võimalused ära ning saime teenitud võidu,” ütles Kalevi kaitsja Andrei Veis.

Järgmisel laupäeval kell 17.00 ootab Kalevit võõrsil suur derbimäng Narva Transiga, Viljandi sõidab külla Kuressaarele.

28. aprillil kell 17:00 Viljandi kunstmuru (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - JK SILLAMÄE KALEV 0:3 (0:2)
Väravad: 28. Gintas Podelis, 33. Vladislav Ivanov, 58. Maksim Paponov
Hoiatused: 59. Sander Sinilaid, 60. Silver Lätt, 82. Erkki Junolainen - 82. Gintas Podelis

FC Viljandi: 12-Palm, 17-Karu, 4-Indermitte, 77-Lätt (71. 23-Klemmer), 80-Tšegodajev, 8-Sinilaid, 16-Ottis, 7-Leimann, 45-Munskind (71. 26-Liivamägi), 11-Krillo (43. 18-Junolainen), 22-Mütt.
Varus: 26-Liivamägi, 18-Junolainen, 3-Kaarlimäe, 10-Laht, 23-Klemmer.

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 26-Tamberg (61. 23-Sillaste), 5-Valaitis, 18-Nesterovski, 7-Volodin, 71-Veis (84. 27-Aleksejev), 25-Gladilins, 3-Naumov, 9-Paponov, 10-Ivanov (78. 19-Macežinskas), 11-Podelis.
Varus: 16-Levizi, 23-Sillaste, 27-Aleksejev, 12-Dudarev, 19-Macežinskas, 17-Vihrov, 21-Koršunov.

Mänguolud: +18, vahelduva pilvisusega ilm; kunstmuru heas seisukorras.