21

08.2024

22:21

Sillamäe Silla alustas Meistrite liiga teekonda valusa kaotusega

Eesti valitsev saalijalgpalli meister Sillamäe Silla FC alustas täna, 21. augustil mängimist Rootsis toimuval UEFA Meistrite liiga eelturniiril, kus kohalikule klubile Uddevalla jäädi alla tulemusega 3:10.

Uddevalla alustas kohtumist teravama meeskonnana ning Silla väravasuul seisnud Keiver Azuaje pidi sooritama mitmel korral tõrjeid, et enda seljatagune puhas hoida. Kuuendal minutil tekkis esimene Silla ohtlik võimalus, kui nurgalöögi järel Anton Pfening löögile pääses, kuid väravat olukorrast ei sündinud. See andis võimaluse Uddevallal vasturünnakule asuda, mis Frederik Söderqvisti poolt realiseeriti. Sama mängija kasvatas eduseisu veidi vähem kui kolme minuti pärast.

Rootsi klubi sai oma kolmanda värava kirja 13. minutil, kui võrku sahistas Mahmoud Abed Al Mouti. Kuigi Uddevallal oli mitmeid järjestikuseid võimalusi, et eduseisu enne vaheajale minemist veelgi kasvatada, siis Silla rohkem palle enda võrku ei lubanud ning pausile mindi võõrustajaklubi 3:0 edus.

Teist poolaega alustas Silla initsiatiivikalt, kui löögile pääsesid nii Jean Carlo Salas kui Pfening – esimese löök blokeeriti, teisel juhul sekkus olukorda puurilukk. Võimalused jäid kasutamata ning hoopis vastane leidis tee, kuidas enda edu kasvatada. 24. minutil näitas täpsust Donat Gashi, pärast mida algas Rootsi klubi väravatesadu: skooriti pea iga kahe minuti tagant, mil lõpptabloole kirjutati enda nime taha 10 tabamust.

Vahepeal suutis aga Sillamäe meeskond enda kaotusseisu vähendada. Silla väravaarve avas 35. minutil Daniil Dikopavlenko söödu järel Stanislav Gussev. Kahe minuti pärast lõi teise tabamuse Danila Tsõgankov. Kohtumise viimasel minutil vormistas lõpptabamuse ja Silla kolmanda värava Salas. Silla rootslaste vastu enamaks võimeline polnud ning nii tuli tunnistada vastase 10:3 paremust.

Sillamäe meeskond peab oma turniiri teise kohtumise neljapäeval, 22. augustil, kui Eesti aja järgi kell 17.00 algavas kohtumises minnakse vastamisi Aserbaidžaani klubi Araz Naxcivaniga.

24. august kell 15.00: Uddevalla Futsal Club – Araz Naxcivan

Kõiki mänge on võimalik tasuliselt jälgida Enkelpmedia kodulehe vahendusel.

Pildil Sillamäe Silla meeskonna mängijad Eesti Meistriliiga möödunud hooaja kohtumises. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee