24

08.2024

14:04

Sillamäe Silla murdis Meistrite liiga eelvoorus kaotusseisu ja hoidis vastase lõpuspurdi kontrolli all

Valitsev Eesti meister Sillamäe Silla FC lõpetas täna, 24. augustil Rootsis toimunud Meistrite liiga eelvooru võiduga Põhja-Iirimaa klubi Sparta Belfasti üle, kui viimane alistati tulemusega 6:5.

Sillamäe Silla jäi kiirelt kaotusseisu, kui juba teise minuti alguses sahises võrk omaväravast. Viigitabamus sündis paari minuti pärast, kui täpsust näitas Jean Carlo Salas. Kohtumise 17. minutil haaras Eesti meeskond pärast vastase omaväravat väravalise edu, mis vahetult enne vaheajavile Anton Pfeningu poolt kaheväravaliseks kasvatati.

Teise poolaja alguses skooris Silla eest Roman Bažkov, kuid vastane andis selle peale kohe endapoolse vastuse. Pooltunniks teenis Silla 6:2 edu, kui värava said kirja Andrey Perez ja Raul Männi. Seejärel läks kohtumine ärevaks, kuna vastane rebis end kahe minuti sees vaid värava kaugusele. Polnud kaugel ka viigivärav, kui Sparta mängija palliga väravaraami tabas. Eesti meeskonna õnneks olukorrast tabamust ei sündinud ning nii võeti turniirilt enda esimene võit.

Sillamäe Silla teenis kolme mänguga võidu ja kaks kaotust – teenitud kolm punkti paigutasid meeskonna alagrupis kolmandale kohale. Põhiturniirile pääseb edasi vaid alagrupivõitja, kelle selgitavad välja kell 15.00 algavas kohtumises Rootsi klubi Uddevalla ja Aserbaidžaani klubi Araz.