26

01.2023

10:34

Silmet lükkas konkurentsist viimatise karikavõitja

Saalijalgpalli karikavõistlustel peeti 24. ja 25. jaanuaril kaks viimast veerandfinaalkohtumist. Cosmos teenis läbi raskuste edasipääsu Esiliiga meeskonna vastu, Silmet alistas dramaatiliselt valitseva karikavõitja Smsraha.

Narva United FC II ja Tallinna FC Cosmose vahelist veerandfinaali alustas paremini kodumeeskond Narva, kelle viis teisel mänguminutil juhtima Andrei Kuznetsov. Cosmos avas oma väravatearve kuus minutit hiljem, kui täpne oli Vitalii Katerynin ning vaheajapausiks viis meeskonna juhtima Nikita Tšernei. Kuigi teise poolaja alguses õnnestus Narval Vladislav Gussevi väravast viigiseis taastada, läks mullune finalist siiski oma teed: 29. minutil oli täpne Aleksei Panin ning 4:2 võidu vormistas Cosmosele mõned minutid hiljem Tšernei.

Päev hiljem sepistas mõnevõrra üllatusliku tulemuse Sillamäe FC NPM Silmet, kes alistas dramaatilise lõpplahendusega mängus möödunud hooajal karika pea kohale tõstnud Viimsi FC Smsraha. Kui detsembrikuine omavaheline liigakohtumine lõppes Smsraha ülekaaluka võiduga, siis karikamäng kujunes äärmiselt tasavägiseks. Avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, kui Viimsi poolelt oli täpne Artur Makarov ning Silmeti väravatearve avas Anton Pfening. Teisel poolajal tõi Smsraha Erik Grigorjevi ja Artur Bõstrovi tabamuste toel tabloole kaheväravalise edu, ent Silmet sai sellest hoogu juurde: Roman Kuzmichi veidi enam kui minutilise vahega löödud väravad taastasid viigiseisu. Silmet jõudis otsustava tabamuseni, kui mängu lõpuni oli jäänud veidi enam kui üks minut: meeskonna kapten Anton Mašinistov saatis üle väljaku diagonaalpalli, mille toimetas peaga võrku Vitaly Andreev. 4:3 võiduga tagas edasipääsu poolfinaali Silmet, kelle jaoks lõppes karikasari mullu 1/8-finaalides.

Lisaks Cosmosele ja Silmetile on edasipääsu poolfinaali juba taganud ka Jõhvi FC Phoenix ja JK Kohila. Saalijalgpalli karikavõistluste poolfinaalide paarid loositakse 30. jaanuaril.