18

10.2011

20:09

Šokk-kaotus Paidele kukutas Levadia medalikonkurentsist

Meistriliiga XVII vooru vahelejäänud kohtumises kaotas FC Levadia Maarjamäel ootamatult Paide Linnameeskonnale tulemusega 0:1.

Ühtlasi minetas FC Levadia sisuliselt šansi esikolmikusse jõuda ning peab klubi ajaloos esmakordselt leppima medalita jäämisega.

Paide Linnameeskonna edu alusteks olid distsiplineeritud mäng ning vastase suutmatus oma võimalusi realiseerida.

"Esimsesel poolajal andis Levadia meile võrdlemisi palju ruumi. Lõime väravamomendi ja realiseerisime selle edukalt," ütles kohtumise järel Paide Linnameeskonna juhendaja Meelis Rooba.

Järvamaalaste värav sündis 38. minutil kui Mait Nõmme nurgalöögist tulnud palli viie kastist peaga väravasse saatis. Oma supervõimalus oli ka hambutult tegutsenud väljakuperemeestel, kuid värava ees vabale positsioonile jäänud Albert Taar lõi pallist mööda.

Vaheaja järel haaras FC Levadia kindlalt ohjad enda kätte ning mäng käis külaliste väljakupoolel. Sündisid ka mitmed ohtlikud momendid, kuid neist ükski ei valmistanud Paide väravat turvanud endisele Levadia puurilukule Martin Kaalmale erilist peavalu. Vaatamata raevukale üritamisele ei suutnudki kodumeeskond väravani jõuda ning ajalooline kaotus Paidele kustutas ühtlasi õrna medalilootuse.

"Koduväljakul oleksime pidanud kindlasti võitma. Nüüd on olukord meie jaoks väga keeruline ning medal sisuliselt läinud. Tulemus valmistas tõsise pettumuse, aga tabelikoht näitab, mida väärime," tunnistas FC Levadia abitreener Marek Lemsalu.

"Teisel poolajal pani Levadia meile hea surve peale, aga väravat ei suutnud nad lüüa. Pidasime lõpuni vastu ja võitsime teenitult. Mäng Narvaga oli meie poolt ehk isegi parem, aga täna õnnestus väravani jõuda ja võit võtta," ütles Rooba.

"Natuke õnne meil täna oli, aga kõik algas distsipliinist. Levadial polnud rünnakute lõpetajat," lisas Paide keskkaitsja Teet Allas.

FC Levadia meeskond sõidab laupäeval Narva teadmisega, et ainult võit jätab neile veel õhkõrna võimaluse medalist unistamiseks. Viigi või kaotuse korral libiseks piirilinna konkurent püüdmatusse kaugusesse.

Paide Linnameeskonnal avaneb laupäeval võimalus veel teisegi üllatuspommi lõhkamiseks kui A.Le Coq Arenal kohtutakse meistritiitlile läheneva FC Floraga.

18. oktoober kell 18:45 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - PAIDE LINNAMEESKOND  0:1 (0:1)