19

08.2023

16:40

Sporting alistas Läti meistri ning võitis Balti liigas kolmanda koha

Saku Sporting pidas täna, 19. augustil Balti liigas oma viimase kohtumise, kui kodustaadionil alistati kolmanda koha mängus Läti valitsev meister SFK Riga tulemusega 1:0.

Eelmises omavahelises kohtumises kirjutas võidu enda nimele Sporting, kui Riga alistati tulemusega 5:2. Kolmeväravalise eduseisu teeninud ning põhiturniiri lätlaste ees viiepunktilise edumaaga lõpetanud eestlannad läksid kohtumisele vastu soosikutena. Mängupilt seda ka tõestas – Sporting haaras initsiatiivi enda kätesse ning tekitas Riga värava all rohkelt ohtlikke olukordi. Esimene neist sündis 11. minutil, kui Emma Treiberg väravavahiga vastamisi seisis, kuid puurilukk oli jaol. Oma võimaluse said veel Kethy Õunpuu ja Katriin Saulus, kuid mõlema löögid läksid napilt väravast mööda.

Mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid külalised mängu sisse sulanduma ning variante tekitama. Ka esimese poolaja parim võimalus tekkis just vastastel vahetult enne vaheajavile, kui Riga mängija end eestlaste ebaõnnestunud puute järel kastis löögile mängis. 1:0 eduseisust lahutas neid Sportingu kaitsemängija Riin Satsi, kes palli väravajoonelt ära tõi. Nii läksid naiskonnad vaheajale väravateta viigiseisul.

Teist poolaega alustas taas aktiivsema survestamisega Eesti naiskond. Ka vastased elavnesid pärast esimest vahetust, kuid vaatamata mõlema võistkonna tekitatud võimalustele, jätkati 0:0 seisul normaalaja lõpuni. Esimese lisaminuti lõpus tsenderdas Anna Mariin Juksar karistusala nurgast palli värava ette, kus Kristina Bannikova sellele peaga vahele sai ning toimetas nahkkera üle väravavahi otse võrku. 1:0 seisuga kindlustas Sporting Balti liigas kolmanda koha.

Sportingu peatreener Jan Harend ütles mängujärgses intervjuus Soccernet TV-le, et võit Läti valitseva meistri üle on igati magus. „Mäng oli omajagu põnev, seal oli võitluslikkust – see on see, mida me Balti liigas ootame, otsime ja tahame. Mingil hetkel väsisime ära ja tuli lohakust sisse, ka esimesel poolajal oli meil õnne, aga kui õnnestub nulli pealt päris lõpus 1:0 lüüa, siis see on igati tore ja teeb rõõmu,” ütles Harend.

Ka põhihooaja lõpetas Sporting tabeli kolmandal real, kui kolme võidu ja kahe kaotusega teeniti üheksa punkti. Poolfinaalis mindi vastamisi Tallinna FC Floraga, kellele alistuti tulemusega 1:3. Läti naiskond teenis viie mänguga võidu, viigi ja kolm kaotust ning paiknes nelja punktiga neljandale postisioonile. Teises poolfinaalis lõi Siauliai Gintra Läti naiskonnale seitse vastuseta väravat.

Balti liiga finaalmäng Tallinna FC Flora ja Siauliai Gintra vahel toimub täna õhtul kell 17.00. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida Futbolas TV vahendusel.