02

08.2024

17:50

Sporting alistus Žalgirisele ning minetas pääsu Balti liiga poolfinaali

Täna, 2. augustil mängiti naiste Balti liiga põhihooaja viimane kohtumine, kus Saku Sporting pidi koduväljakul tunnistama Leedu naiskonna Vilniuse MFA Žalgirise 3:0 paremust.

Kohtumise alguses oli Sporting vastase tugeva surve all ning Žalgiris leidis värava all ohtlikke võimalusi. Neist üks parimaid tekkis 22. minutil, kui leedulanna paarilt meetrilt löögile pääses, kuid väravasuud kaitsnud Cärolyn Eismann tegi otsustava tõrje ja tõi nahkkera posti kõrvalt ära.

Poolaja keskel Sporting elavnes ning jõuti aktiivselt vastase karistusalasse, kuid ühtegi olukorda realiseerida ei suudetud. Kohtumise 24. minutil sai värava ees tähelepanuta jäetud Katriin Saulus vabalt löögile minna, kuid esimese puutega löödud pall veeres napilt postist mööda. Oma võimalust pakuti ka Kairi Himanenile, kellele anti läbisööt värava ette, kuid vastased reageerisid olukorrale kiiresti ning nurjasid eestlanna löögivõimaluse.

Kui mängitud oli 40 minutit, sai Triin Satsi kirja kauglöögi. Sellele järgnes kohe vastase resultatiivne vasturünnak, kui Iuliana Colnic end Sportingu kaitsjate vahelt löögile mängis ning olukorra 1:0 lahendas. Teine tabamus ei lasknud end kaua oodata: juba minuti pärast skooris Žalgirise eest Žemyna Lekaviciute. mis viis naiskonnad vaheajale seisuga 2:0.

Teisel poolajal sündis Sportingu selgelt kõige ohtlikum moment 66. minuti alguses, kui Saulus leidis sööduga Grete Grossi, kes tahtis nahkkera üle väravavahi tõsta, kuid viimane oli pallil kätega vahel. Žalgirise eduseis võinuks 75. minutil kasvada kolmeväravaliseks, kui nende mängija karistusalas määrustevastaselt maha võeti ning külalisnaiskonnale penalti määrati, kuid Eismann sooritas otsustava tõrje. Vastase kolmas tabamus tuli kohtumise kolmandal lisaminutil, kui väravavõrku sahistas vahetusest sekkunud Ineta Šukštulyte. Šukštulyte tabamus jäi ka kohtumise viimaseks ning nii teenis Žalgiris võõrsilväljakul 3:0 võidu.

Sporting teenis viie mänguga võidu ja viigi, kogutud neli punkti paigutasid naiskonna liigatabelis kuue naiskonna konkurentsis viiendale reale. Žalgiris tõusis tänase võidu järel neljandalt positsioonilt kolmandale, olles kogunud seitse punkti.

Nüüd algavad Balti liigas poolfinaalid, kus omavahel kohtuvad põhiturniiri esimene SFK Riga ja neljas naiskond Šiauliai FK Gintra ning teises poolfinaalis lähevad vastamisi tabeli teine Tallinna FC Flora ja kolmandana lõpetanud Vilniuse MFA Žalgiris. Mängude võitjad pääsevad edasi finaali, teiseks jäänud naiskonnad peavad 3.–4. koha kohtumise. Saku Sporting ja Liepajas FS kohtuvad omavahel 5.–6. koha mängus. Täpsed mängude toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel

Pildil Saku Sportingu mängija Katriin Saulus võitluses Žalgirise jalgpalluriga. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee