19

03.2025

11:13

Sporting jahib Superkarikafinaalis ajaloolist võitu, Flora sihib üheksandat tiitlit

Pühapäeval, 23. märtsil algab naiste kodune klubijalgpallihooaeg, kui Sportland Arenal selgub Superkarika võitja. Finaalis kohtuvad kaheksakordne tiitlivõitja Tallinna FC Flora ja oma esimest võitu jahtiv Saku Sporting.

Esmakordselt mängiti naiste Superkarikas välja 2009. aastal ning valitseva Eesti meistri ja karikavõitja vahelist võistlust on järjepidevalt korraldatud tänaseni. Karikas mängitakse tänavu välja 17. korda ning seni on Superkarika võit ette näidata vaid kolmel naiskonnal.

Üks naiskondadest on tänavune finalist Tallinna FC Flora, kes on Superkarikafinaalis võidutsenud kaheksal korral. Möödunud aasta triumfiga tõusis Flora läbi aegade Superkarika edukaimaks naiskonnaks, ületades Pärnu JK varasema rekordi, mis oli seitse võitu.

Flora on finaali jõudnud ühtekokku 12 korral. Esimesed kaks superkarika aastat olid naiskonna jaoks kohe võidukad, kui finaalis alistati mõlemal korral Tallinna FC Levadia. Vahemikus 2012–2017 ei jõudnud Flora neljal korral finaali ning kui jõudis, tuli tunnistada Superkarika kindla valitseja Pärnu JK paremust. Seejärel on Flora mänginud finaalis igal aastal ning libastanud vaid ühel korral – seda 2021. aastal, kui võitjaks krooniti 1:0 võiduga JK Tallinna Kalev. On huvitav fakt, et Kalevi võiduvärava autoriks ning Flora triumfiseeria katkestajaks oli tänane Flora peatreener Ljubov Maksimova.

Alates 2022. aastast on finaalis kohtunud samad naiskonnad – Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. Sporting tegi eelnenud hooajal klubi ajaloo parima tulemuse ning jõudis esmakordselt Superkarikafinaali. Tänavu on naiskond finaalis neljandat korda. Varasemalt on tunnistatud Flora 3:0, 4:2 ja 5:0 paremust. Suurimaid šansse omas Sporting võiduks 2023. aastal, mil naiskond jõudis 2:1 eduseisu, kuid teise poolaja tabamuste järel tunnistati ikkagi vastase paremust. Kuna Sportingul Superkarika võitu kirjas ei ole, on naiskonnal võimalus kerkida läbi aegade neljandaks naiskonnaks, kes tõstab karika enda pea kohale.

Tallinna FC Flora ja Saku Sportingu selleaastases Superkarikafinaalis pannakse pall mängu pühapäeval, 23. märtsil Sportland Arenal kell 12.30, väravad avatakse tund aega varem. Pääsmed kohtumisele on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Mängu otsepilti on võimalik jälgida Soccernet TV vahendusel.

Möödunud aasta finaalis võidutses Flora Sportingu üle 5:0. Pildil Ruth Hansar (sinises) ja Lisette Tammik (rohelises). Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A. Le Coq
  • Rimi
  • VivatBet

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • Krausberg
  • Spordihooldus
  • Eskaro
  • Corny
  • Ferroline Group
  • Euronics
  • Sportland

Turvapartner

  • ProSecurity Partner

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA
  • MIND Media

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • Tallinn
  • EOK
  • Integratsioon

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla