10

06.2023

21:52

Sporting sahistas Žalgirise võrku kahel korral, kuid pidi vastu võtma kaotuse

Saku Sportingu naiskond pidas oma neljanda kohtumise Balti liigas, kui Leedu klubilt Vilniuse MFA Žalgiris võeti vastu 2:4 kaotus.

Eestlannad alustasid Žalgirise vastu teravalt, kui juba 2. minutil viis Berle Branti tabamus nad juhtima. Viie minuti pärast kahekordistas Emma Treiberg Kairi Himaneni tsenderdusest Sportingu eduseisu. Kaheväravalist eduseisu suudeti hoida poolaja keskpaigani, sest 24. minutil sai Žalgiris kirja oma esimese värava tänu Ana Cheminava täpsele tabamusele. Vaheajale mindi seisul 2:1 Sportingu kasuks.

Viigivärava lõid leedulannad 50. minutil, kui Maya Musaskaya andis küljejoone äärest karistuslöögi värava peale. Otse raamide vahele lennanud pallile sai Sportingu väravavaht Katriin Saulus käed vahele, kuid kukutas kinnaste vahelt nahkkera väravavõrku. Žalgiris asus kohtumist juhtima viie minuti pärast, mil nad võitsid keskväljal palli ning realiseerisid rünnaku Gifty Assifuah pealöögiga.

67. minutil tehti karistusalas Treibergi vastu viga ning Sportingule määrati penalti. Kristina Bannikova läks 11 meetrist karistuslööki toimetama, kuid Žalgirise väravavaht aimas õige suuna ning tõrjus. Eestlase eksimusest said vastased hoogu juurde ning vasturünnakule asunud Žalgirise mängija realiseeris 69. minutil rikošetist leedulannade neljanda värava.

4:2 võidu järel tõusis Žalgiris liigatabelis kuue punktiga teisele kohale. Kaks kohtumist rohkem mänginud Sporting on kogunud sama palju punkte ning asetseb tabeli neljandal positsioonil.

Järgmine Balti liiga voor ootab Saku Sportingu naiskonda ees järgmisel nädalal, 18. juunil kell 18,  kui Saku staadionil minnakse vastamisi Siauliai FK Gintraga.