27

07.2024

16:49

Sporting sai Balti liigas punktilisa

Saku Sporting kohtus täna, 27. juulil Daugava staadionil Läti mulluse hõbedanasiskonnaga Liepājas FS. Kohtumine lõppes 1:1 viigiga, mille tulemusena said mõlemad naiskonnad tabelisse viigipunkti.

Sporting ja Liepājas olid mängu eel tabeli kaks viimast: Eesti klubi oli kolme punktiga viiendal kohal ning lätlannad avamata punktiarvega kuuendal kohal. Kodunaiskond läks kohtumist 15. minutil juhtima, kui Sporting kaotas oma väljakupoolel palli ning Liepājas ründas mööda paremat äärt Sportingu karistusala. Kuigi Viktoria Toding sai tsenderdusele pea vahele, siis põrkas mänguvahend lätlannade ääreründaja Annija Gabriela Andersonele, kes lõi ühe puutega mõnelt meetrilt palli väravasse.

Sporting viigistas mängu kaheksa minutit hiljem, kui Anna Mariin Juksari paremalt äärelt tulnud nurgalöögi suunas peaga väravasse Kairi Himanen. See oli Eesti koondislase tänavuse hooaja neljas tabamus, esimene värav aga Balti liigas.

Kuigi võimalusi tekkis mõlemal naiskonnal, siis esimese poolaja esimeses pooles löödud tabamused jäid kohtumise ainsateks. Sporting sai 1:1 tulemusega ühe võidu ja kahe kaotuse kõrvale esimese viigi. Liepājas avas viigiga tänavuse Balti liiga hooaja punktiarve, saades nelja kaotuse kõrvale esimese viigi.

Sporting on nelja punktiga endiselt viies, lätlannad püsivad ühe punktiga kuuendal kohal. Tabeliliider on 12 punktiga SFK Riga, neile järgneb kolme vähema punktiga Tallinna FC Flora. Kolmandal kohal on Leedu klubi Šiauliai FK Gintra, kes on kogunud seitse punkti ning Vilniuse MFA Žalgiris on Sportinguga võrdsete punktide juures neljandal kohal.

Pildil Saku Sportingu tänane väravalööja Kairi Himanen. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee