15

06.2024

22:38

VIDEO | Sporting sai kirja vooru suurima võidu, Ararat pikendas võiduseeria kahemänguliseks

Naiste Meistriliiga 9. mänguvoor sai täna, 15. juunil lõpplahenduse, kui viimases kohtumises kirjutas Tallinna FC Ararat enda nimele teise järjestikuse ja hooaja kolmanda võidutulemuse. Punktilisa teenisid veel Saku Sporting, Tallinna FC Flora ja JK Tabasalu.

Saku Sportingu senine hooaja suurim võit on neljaväravaline: sama tulemust korrati ka 9. voorus Põlva FC Lootose vastu, kui vastane alistati 5:1. Küll aga pole Sporting sel hooajal ühegi naiskonna võrku viiel korral sahisema pannud. Esimesel poolajal avas skoori Emma Treiberg, kelle tabamuse toel läks Sporting vaheajale 1:0 edus. Teisel poolajal kasvatasid skoori Kairi Himanen, Renate-Ly Mehevets, Eliise Gertrud Põlluvee ning üks värav läks kirja Lootose omaväravast. Lootose ainsa tabamuse eest kandis 69. minutil hoolt Kärt Hüdsi. Kolmandalt kohalt voorule vastu astunud Sporting tõusis võiduga liigatabelis teiseks: tabeliliider jääb naiskonnast kaheksa punkti kaugusele ning lähimal jälitajal on kogutud naiskonnaga samapalju punkte (17). Lootos, kes on saanud kirja ühe viigipunkti, paikneb tabeli viimasel ehk kaheksandal real.

Lisette Tammiku kuldne duubel aitas Tallinna FC Floral võtta 2:0 võidu JK Tallinna Kalevi üle. Soosiku ja tabeliliidrina kohtumisele vastu läinud Flora sahistas vastase võrku mõlemal poolajal: Tammik viis naiskonna 15. minutil eduseisu ning kahekordistas edu 50 minutit hiljem. Kümne täpse tabamusega kerkis Tammik liiga parimate väravaküttide edetabelis ainuliidriks. Vooru tulemus ei muutnud kummagi naise asukohta liigatabelis: Flora on jätkuvalt tabeli esimesel real, olles 9. vooruga kogunud 25 punkti ning jättes lähima jälitaja kaheksa punkti kaugusele. Viiendal kohal paiknev Kalev on kogunud kokku kümme punkti.

Vaata Flora – Kalev kohtumise tipphetki siit:

Laupäevane võistluspäev algas võidukalt JK Tabasalu jaoks, kes alistas võõrsil Tartu JK Tammeka tulemusega 3:1. Tammeka haaras Kirkeliis Lillemetsa tabamuse järel kohtumises 26. minutil juhtohjad ning läks üheväravalises eduseisus ka vaheajale. Teisel poolajal pööras Tabasalu aga tulemuse enda kasuks: esmalt skooris kahel korral viie minuti sees Anette Salei, mängu lõpptabamuse kirjutas enda nimele vahetusest sekkunud Keidy Pööra. Võiduga kergitas Tabasalu end tabelis kolmandale kohale: üheksa vooru järel on naiskond kogunud 17 punkti, samapalju on kirjas ka Tabasalu lähimal jälitataval Saku Sportingul. Tammeka, kes paiknes vooru eel teisel positsioonil, langes tabelis neljandaks, kuid jääb Tabasalust ja kolmandast kohast vaid kahe punkti kaugusele.

Tallinna FC Ararat teenis teise järjestikuse võidu, kui lõi vooru viimases kohtumises Viimsi JK-le kolm vastuseta väravat. Ararati juhttabamus sündis Viimsi omavärava järel juba kohtumise kolmandal minutil. Poolajal oli Ararati eest veel täpne Luiza Ghazaryan, kes viis naiskonna vaheajale kaheväravalises eduseisus. Kohe teise kolmveerandtunni alguses otsustas mängu lõpptulemuse Darja Uzjukina. Ararati võiduga vahetasid naiskonnad tabelis kohad: Ararat on üheksa mänguga teeninud kümme punkti ning võistleb nüüd kuuendalt positsioonilt. Üheksa punkti teeninud, ent ühe mängu enam mänginud Viimsi on tabeli seitsmes.

Meistriliiga jätkub kohtumistega 6. juulil.