16

08.2020

11:54

Sporting suurendas vahet Kaleviga, Flora jätkab täiseduga

Naiste Meistriliiga hooaeg jõudis poole peale, kui laupäeval peeti kümnenda vooru kohtumisi. Tabeliliider FC Flora jätkab täiseduga, Saku Sporting kindlustas teist kohta.

Vooru keskses kohtumises alistas Sporting 3:1 Tallinna Kalevi. Koduväljakul mänginud Kalev asus mängu 20. minutil Evelyn Šilina väravast juhtima, kuid neli minutit hiljem tõi Kairi Himanen tabloole viigi. Avapoolajal rohkem väravaid ei sündinud, kuid 57. minutil viis Berle Brant Sportingu juhtima ning 71. minutil lõi lõppseisuks Triin Satsi. Tänu võidule kindlustas Saku naiskond teist kohta ja edestab ühe vähem peetud kohtumise juures Kalevit kolme punktiga.

Tabeli tipus paikneb FC Flora, kes viimati teenis 4:0 võidu Tartu Tammeka üle. Vaheajapausile mindi Flora kolmeväravalises eduseisus, kui kaks tabamust sai kirja Katrin Loo ning ühe lisas Getter Saar. Teisel poolajal sahistas võrku Kethy Õunpuu, vormistades 71. minutil lõppseisu. Flora on kümne vooruga kogunud 30 punkti, Tammeka on kirja saanud kolm punkti.

Vooru suurima võidu sai kirja Pärnu Vaprus, kui koduväljakul alistati Nõmme Kalju 5:0. Esimesel poolajal lõi Vapruse poolelt kaks tabamust Kristel Lepik ning teise poolaja alguses suurendas eduseisu Liisa Kalista Sapas. Kohtumise lõpuminutitel sai kaks väravat kirja Anastasija Shcherbachenia, vormistades lõppseisu 86. minutil penaltist. Mängu saab täispikkuses järgi vaadata Soccernet.ee portaalist. Vaprus paikneb 17 punktiga neljandal kohal, Kalju asub punktideta kaheksandal kohal.

Viljandi kunstmuruväljakul peetud kohtumises teenis Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond 3:0 võidu Põlva Lootose üle. Mängu avavärav sündis juba viiendal minutil Anna-Liisa Joandi jalast. Esimesel poolajal oli veel resultatiivne Gerli Israel ning lõppseisu tõi 78. minutil tabloole Katarina Põldur. Ühendnaiskond ja Lootos on võrdselt 13 punkti peal, kuid ühendnaiskond hoiab viiendat kohta ning Lootos paikneb kuuendal positsioonil.