10.2022

11:58

Tabasalu alistas kaotusseisust Kalevi noored

JK Tabasalu alistas Esiliiga B 31. voorus tabelinaabri Tallinna Kalevi U21 ja teenis tabelisse väärtuslikud võidupunktid.

Kalev U21 tegi mängule suurepärase alguse, kui Kenlou Laasner viis viiendal minutil kodumeeskonna juhtima. Sellele suutis Tabasalu ülikiiresti vastata, kui kõigest minut hiljem oli tablool taas viigiseis. Evert Talviste taastas Kalevi noorte eduseisu 34. minutil, kuid esimese poolaja lõpus skooris Tristan Pajo ning meeskonnad läksid vaheajapausile 2:2 viigiseisul. Teisel poolajal näitas paremat minekut Tabasalu, kui Märten Subka 62. minuti värav tõi neile 3:2 võidu.

Liigaliider FC Tallinn osutus Tartu JK Welco jaoks liiga keeruliseks vastaseks. Võõrsil mänginud FC Tallinn juhtis 62. minutiks FC juba 4:0 ja kuigi Mikk Valtna suutis Welco poolelt 66. minutil ühe tagasi lüüa, siis Kirill Nesterovi kaks hilist väravat tegid lõppseisuks 6:1.

Tallinna JK Legion U21 alistas Wismari staadionil toimunud kohtunises tabelinaabri FA Tartu Kalevi 3:0. Legion suutis koduväljakul 10. minutil kiiresti juhtima minna, kuid ülejäänud mäng kulges tasavägiselt ja mõlemapoolsete võimalustega. Kohtumise iseloomu muutis Siim Tenno 71. minuti teine kollane kaart, mis jättis Kalevi vähemusse. Selle suutis Legion U21 efektiivselt ära kasutada, kui 84. ja 85. minuti väravatest endale võit kindlustati.

Raplamaa JK ja Nõmme Kalju FC U21 vahelises mõõduvõtus sündisid kõik väravad avapoolajal, kui võõrsil mänginud Kalju eest tegi kahel korral skoori Daniil Gerassimenko. Martin Tilk lõi küll avapoolaja lõpus Raplamaa poolt vaadatuna ühe värava tagasi, ent see jäi ka kohtumise viimaseks tabamuseks ning Kalju teenis 2:1 võidu.

Läänemaa JK alustas koduväljakul Tartu JK Tammeka U21 vastu võimsalt ja läks esimese üheksa minutiga mängu juba 3:0 juhtima. Tammeka noortel läks sellest toibumiseks ja mängu sisse saamiseks aega, kuid murrang suudeti teha 64. minutil, kui Rico Puusaag kaotusseisu vähendas. Kõigest minut hiljem lõi Georg Lani Tammeka U21 poolt veel ühe värava, kuid viigiseisuni lõpuks ei jõutudki. Läänemaa suutis vastu pidada ja võttis 3:2 võidu.

FC Tallinn hoiab tabeli tipus esikohta 70 punktiga. Tabasalu jääb neist maha kolme punktiga ning esikolmikusse mahub veel 55 punktiga Kalev U21. Neile järgnevad Tammeka U21 (50 punkti), Tartu Welco (48), Legion U21 (39), Tartu Kalev (35), Kalju U21 (34), Läänemaa (33) ja Raplamaa (9).

Järgmised Esiliiga B mängud leiavad aset 15. ja 16. oktoobril.