30

05.2022

15:55

Tabasalu kindlustas Esiliiga B liidripositsiooni

Esiliiga B 16. mänguvooru raames peeti möödunud nädalavahetusel viis kohtumist. Vooru suurima võidu teenis Tabasalu, Tartu JK Welco tuli aga lõpuminutitel välja kaheväravalisest kaotusseisust.

Läänemaa JK asus kohtumist Welco vastu 2:0 juhtima, kui avapoolajal olid täpsed Martin Salf ja Kristo Enn, ent viimase kümne minutiga tulid tartlased mängu tagasi. Joonas Lutsu 80. minuti penalti ja Karl Joosep Margi 85. minuti tabamus tõid Welco kaotusseisust välja ning võõrsilt saadi kaasa viigipunkt.

Viigiga lõppes ka FC Tallinna ja FA Tartu Kalevi vaheline kohtumine. Viktor Plotnikov viis FC Tallinna 13. minutil juhtima, kuid kaks minutit hiljem sündinud Maksim Tšerezovi omavärav viigistas mänguseisu. Esimese poolaja lõpus viis Kristian Uuk Kalevi 2:1 juhtima, ent viimane sõna jäi FC Tallinnale, kes Vassili Kuliku väravast siiski koduväljakul viigipunkti teenis.

Tabeliliidrite lahingus läksid vastamisi JK Tabasalu ja Tartu JK Tammeka U21. Tristan Pajo esimese poolaja tabamustest läks Tabasalu vaheajapausile kaheväravalises eduseisus. Teisel poolajal suutis Tammeka küll ühega vastata, kuid Joosep Põderi, Alan Nahki ja Dinars Ekhartsi väravatest kindlustas Tabasalu endale 5:1 võidu ning kasvatas vahe lähima jälitajaga kaheksapunktiliseks.

Raplamaa JK võttis koduväljakul vastu kindla kaotuse Nõmme Kalju FC U21 võistkonnalt. Kui avapoolaja võitis Kalju üheväravalise eduga, siis teisel kolmveerandtunnil saadeti pall vastase võrku kolmel korral. Kert Miltopi ja Alger Džumadili väravatest mindi esmalt 3:0 juhtima ning kuigi Martin Tilk suutis ühe Raplamaa kasuks tagasi lüüa, tegi Miltopi teine tabamus mängu lõppseisuks 4:1.

Vooru viimases kohtumises mängisid omavahel JK Tallinna Kalev U21 ja Tallinna JK Legion U21. Esimene poolaeg möödus tasavägiselt, kui skoori tegid nii Kalev kui ka Legion. Teise poolaja alguses viis Deniss Drabinko Legioni 2:1 juhtima, kuid Kalev jätkas võitlemist: Kenlou Laasneri tabamus tõi 70. minutil tabloole viigi ning Jakob Tamberg lõi 77. minutil Kalevi võiduvärava. 3:2 tulemusega kirjutas Kalev kolm punkti tabelisse.

Esiliiga B esimene 17. mänguvooru kohtumine peetakse juba 1. juunil, kuid ülejäänud vastasseisud leiavad aset 18. ja 20. juunil.