07

06.2024

22:34

Tabasalu pikendas kaotuseta seeria viiemänguliseks, Ararat pööras lõpuminutitel kaotuse võiduks

Naiste Meistriliiga 8. vooru mängupäev tõi kolme kohtumisega kaasa rohkelt väravaid ning suuremaid ja väiksemaid üllatusi.

Vooru esimeses kohtumises suutis JK Tabasalu lüüa mõlemal poolajal ühe värava ning alistada tabelinaaber JK Tallinna Kalevi tulemusega 2:0. Tabasalu tabamuste eest kandis hoolt Keidy Pööra. Võiduga pikendas naiskond enda kaotuseta seeria viiemänguliseks – kaheksa vooruga on kokku teenitud neli võitu ja kaks viiki. Liigatabelis jätkab Tabasalu neljandal positsioonil, viiendal kohal paiknev Kalev jääb neist nelja punkti kaugusele.

Tallinna FC Ararat sahistas esmakordselt Saku Sportingu väravavõrku ning alistas vastase neljanda üleminuti väravast 2:1. Emma Treiberg viis Sportingu juhtpositsioonile juba 9. minutil ning hoidis üheväravalist edu 88. minutini. Siis teenis Ararat penaltilöögi, mille Darja Uzjukina kindlalt realiseeris. Kohtumise neljandal üleminutil vormistas Ararati võidutabamuse Luiza Ghazaryan. Ararati jaoks oli tegemist hooaja teise võiduga, varem on alistatud tabeli punane latern Põlva FC Lootos. Sporting võttis vastu hooaja kolmanda kaotuse ning langes liigatabelis koha võrra: praegu paikneb naiskond 14 punktiga kolmandal positsioonil. Ararat jätkab seitsmendana olles kogunud seitse silma.

Voor oli võidukas ka Tartu JK Tammekale, kes alistas Viimsi JK tulemusega 4:2 ning kerkis tabelis teisele positsioonile. Kuigi Viimsi läks Kätrin Välba tabamusest juba 5. mänguminutil juhtima, vormistas Lisandra Rannasto viigitabamuse vaid kolm minutit hiljem. Vaheajaks oli Tammeka teeninud kaheväravalise eduseisu, kui väravavõrku sahistasid Marie Kiivit ja Liisa Merisalu. Tammeka neljanda tabamuse eest kandis 48. minutil hoolt Annegret Kala. Viimsi teise ning kohtumise lõpptabamuse vormistas Trinity Õismets. Kui Tammeka kerkis tabelis koha võrra, siis Viimsi jätkab võistlemist kuuendalt positsioonilt.

Tallinna FC Flora ja Põlva FC Lootose 8. vooru kohtumine mängitakse 2. oktoobril.

Ararat alistas Sportingu esmakordselt. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee