07

11.2022

12:15

Tabasalu tõusis Esiliiga B liidriks, Welco möödus derbivõiduga linnarivaalist

Esiliiga B-s peeti möödunud nädalavahetusel põnev mänguvoor, millega parandasid oma tabeliseisu kaks meeskonda: JK Tabasalu haaras liigatabelis liidrikoha, Tartu JK Welco alistas derbimängus Tartu JK Tammeka U21 ja tõusis sellega neljandale kohale.

Tartu Annelinna staadionil toimunud JK Welco ja JK Tammeka U21 vahelises mängus möödus esimene poolaeg võitluslikult. Tammeka noored pidid poolajapausile minema siiski kibeda emotsiooniga, kui 45. minutil viis Mark William Mugra Welco juhtima. Teisel poolajal lisas endine Tammeka ründaja Martin Jõgi Welco poolelt veel kaks väravat. Tammeka U21 auvärava lõi 81. minutil Andres Dobõšev-Proosväli, kuid see ei päästnud neid 1:3 kaotusest. Kui mängu eel oli meeskondades võrdne arv punkte, siis viimase vooru eel on kolmepunktiline edu Welcol.

Enne mängu teineteisest vaid punkti kaugusel olnud Läänemaa JK ja Nõmme Kalju FC U21 ei suutnud 1:1 viigist rohkemat, mis tähendab, et meeskondade lõplik saatus selgub nädalavahetusel toimuvas viimases voorus. Kert Miltop viis Kalju noored küll võõrsil 1:0 juhtima, kuid Läänemaa suurim väravakütt Martin Salf suutis esimese poolaja keskel mänguseisu viigistada.

Pingelises kohtumises võõrustas JK Tabasalu pealinnast külla sõitnud Tallinna JK Legion U21 võistkonda. Kuigi Tabasalu läks kahest väravast mängu kiiresti 2:0 juhtima, suutsid Legioni noored 55. minutiks seisu 3:2 enda kasuks pöörata. Tabasalu selle skooriga aga ei leppinud ja võttis Peeter Kleini ja Märten Subka viimase pooltunni väravatest 4:3 võidu. Vooru eel paigutus Tabasalu teisele kohale, ent võidu toel haarati punkte kaotanud FC Tallinnalt tabelis liidripositsioon.

Tabelis kolmandal kohal asuv JK Tallinna Kalev U21 ei jätnud koduväljakul liiga viimasele Raplamaa JK võistkonnale võimalustki. Esimese poolaja lõpuks juhtisid Kalevi noored 2:0, kuid 80. minutiks edestati vastaseid juba 9:0 seisuga. Raplamaa poolelt teenis 85. minutil teise kollase kaardi Ahto Liivamäe, mis jättis külalised vähemusse. Kalev U21 asub tabelis kolmandal kohal ning on taganud pääsu Esiliiga üleminekumängudele, Raplamaa on kindlalt viimasel real.

FC Tallinn mängis võõrsil FA Tartu Kaleviga ja pidi üllatuslikult leppima 0:0 viigiga. FC Tallinn, kes asus vooru eel tabeli tipus, kaotas kohtumises väärtuslikke punkte ning jääb enne hooaja viimast mängu Tabasalust maha ühe punktiga. Tartu Kalev asub tabelis 37 punktiga kaheksandal kohal.