02

08.2022

11:03

Tabasalu üllatuskaotus muutis Esiliiga B tabeli tipu tihedamaks

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga B 21. vooru raames viis kohtumist. Tabasalu sai üllatuskaotuse tabeli alumises otsas olevalt Läänemaalt.

Mängu ainukese värava lõi 49. minutil Hargo Liiving, millest piisas, et kindlustada Läänemaale koduväljakul magus võit liigaliidri Tabasalu vastu. Enne Läänemaaga mängu oli Tabasalu võitnud kolm Esiliiga B kohtumist järjest ning tundus olevat kindlal kursil liigavõidu suunas. See ei tähenda, et sellega ei pruugita hakkama saada, kuna Tabasalu hoiab 47 punktiga endiselt liidripositsiooni, kuid kaotus võimaldas konkurentidel lähemale tulla.

Tabasalule hingasid enne eelmist vooru kõige rohkem kuklasse FC Tallinn ja Tammeka U21, kes pidasid reedel Lasnamäel olulise duelli. Sellest väljus 3:0 võiduga FC Tallinn, kellel on nüüdseks kogutud 41 punkti, mis asetab nad teisele kohale. Neil on aga Tabasalust mäng vähem peetud, ehk kui FC Tallinn peaks enda järelepeetava mängu võitma, läheb tabelitipus suureks rebimiseks. Tammeka U21 langes kaotusega neljandaks ning on kogunud tabelisse 36 punkti.

Tartu Kalev suutis tugeva teise poolaja esitusega võtta koduväljakul 3:0 võit Legion U21 üle. Kaks väravat Priit Peedolt ja üks Markus Jõgilt tõid Kalevile kolm punkti tabelisse ning võimaldab eelmise nädala 1:9 kaotuse Tabasalu vastu maha matta. Tabeliseisu mõttes ei muutunud Kalevi jaoks midagi, endiselt hoitakse 29 punktiga kuuendat kohta. Legion U21 aga langes koha võrra, kaheksandalt üheksandaks.

Tallinna Kalev U21 tegi võõrsilvõiduga Raplamaa üle tabelis tõusu. Kenlou Laasneri ja Pavel Marašovi väravatest saadud 2:0 võit kasvatas Kalev U21 punktisumma 38 punktile, mis tähendab tõusmist kolmandale kohale. Raplamaa jätkab kuue punktiga Esiliiga B punase laterna rollis.

Welco ei jätnud koduväljakul Kalju U21 tiimile võimalustki ning võttis kindla 5:1 võidu. Esmalt läks Welco esimese 25 minutiga Marten Zovo ja Mikk Valtna väravatest juhtima, kuid pidi 35. minutil Joonas Lutsu omaväravast palli enda võrgust välja korjama. Valtna lõi aga enne poolajapausi veel ühe värava, millega mindi poolajapausile 3:1 Welco eduseisus. Teisel poolajal lisasid oma panuse ka Rain Näkk ja Mark-Oskar Arst, mis vormistas lõppseisuks 5:1. Welco hoiab 36 punktiga tabelis viiendat kohta, Kalju U21 paikneb 25 punktiga seitsmendal positsioonil.