18

11.2023

17:37

Tabasalu viigistas hilisest väravast, Kalev saatis Viimsi võrku viis palli

Täna, 18. novembril peeti naiste Meistriliiga 25. voorus kaks kohtumist, kus Kalev alistas Viimsi ning Sporting leppis Tabasaluga viiki.

Saku Sporting ja JK Tabasalu mängisid Saku kunstmuruväljakul välja kolmanda omavahelise viigi sellel hooajal. Tabasalu üleminutite viigitabamuse toel lahkusid naiskonnad väljakult tulemusega 1:1. Sportingul kulus vähem kui neli minutit, et Tabasalu kaitseliin ja väravasuu lahti muukida: naiskonna viis juhtpositsiooni poolkaitsja Kairi Himanen. Kuigi Sporting suutis pea terve kohtumise üheväravalist edu omada ning enda seljatagune puhas hoida, viigistas seisu teisel lisaminutil naiskonna kapten Marta Liisa Staalfeldt. Viigipunkt Tabasalu neljandale positsioonile lähemale ei aidanud ning naiskond paikneb 31 punktiga viiendal real. Koht eespool olev Kalev on voor enne hooaja lõppu kogunud viis punkti rohkem. Sporting on kindlalt 54 silmaga tabelis teine.

Sportland Arenale kogunenud pealtvaatajad nägid ühtekokku viite väravat, kui JK Tallinna Kalev sahistas Viimsi JK väravavõrku viiel vastuseta korral. Juba esimesel poolajal vormistas naiskond neljaväravalise eduseisu, kui täpsed olid Loore Lehtmets, Marian Jaarman ja Maria Orav. Viimane neist saatis väravasse kaks tabamust, Lehtmets vormistas enda esimese värava sellel hooajal. Teise kolmveerandtunni alguses suurendas edu ja vormistas kohtumise lõpptabamuse Vanessa Grutop. Võidupunktide toel kindlustas Tallinna Kalev liigatabelis neljanda koha, jättes lähima jälitaja voor enne lõppu püüdmatusse kaugusesse. Viimsi JK on kogutud 17 silmaga tabelis kuues.

Vooru viimase kohtumise mängivad Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora teisipäeval, 21. oktoobril. Pall pannakse mängu Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul kell 19.30. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida Soccernet TV vahendusel.