16

05.2022

10:13

Tabasalu võttis revanši, FC Tallinn tõusis tabelis teiseks

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga B 13. mänguvooru raames 5 kohtumist. JK Tabasalu võttis koduväljakul Tartu JK Welco vastu revanši.

Esimene poolaeg kulges Tabasalu ja Welco mängus tasavägiselt, kui Tristan Pajo avavärava järel suutis Mark William Mugra mänguseisu viigistada. Joosep Põderi tabamusest läks Tabasalu aga poolajapausile 2:1 eduseisus. Teise poolaja alguses vormistas Tristan Pajo aga kahe väravaga enda nimele kübaratriki ning kustutas Welco võidulootused. 4:1 võiduga suurendas Tabasalu tabelitipus Welcoga vahet viiele punktile.

Laupäeval kohtusid omavahel ka Läänemaa JK ja Nõmme Kalju FC U21. Läänemaa läks kaks korda mängu juhtima, kuid Kalju U21 meeskonnal oli mõlemal korral vastus olemas. Küll aga ei suutnud Kalju U21 vastata Kristo Linderi mängu lõpus löödud väravale, millest õnnestus Läänemaal võtta 3:2 võit.

Ainukese Tartu tiimina suutis 13. mänguvoorus kolm punkti tabelisse kirjutada FA Tartu Kalev, kes alistas Rasmus Tautsi ja Mikk Laasi väravatest 2:0 Raplamaa JK.

Pühapäevase mängupäeva avas kahe tabelitipu, FC Tallinna ja JK Tallinna Kalev U21, vaheline kohtumine. Martin Tomberg suutis Kalev U21 tiimi mängu alguses kiiresti juhtima viia. Teisel poolajal suutis FC Tallinn Viktor Plotnikovi ja Kirill Nesterovi väravatest 3:1 võidu endale napsata. Selle tulemusega tõusis FC Tallinn tabelis Kalev U21-st mööda teisele positsioonile.

Pühapäeval kohtusid ka omavahel Tallinna JK Legioni ja Tartu JK Tammeka U21 tiimid. Kui hooaja esimeses kohtumises suutis Tammeka koduväljakul Legionit võita, siis Wismari staadionil peetud mängus läksid punktid jagamisele, kui mängiti 2:2 viiki.

Järgmised Esiliiga B kohtumised leiavad aset 18. ja 19. mail.