17

10.2022

11:48

Tabasalu võttis võõrsilt keerulise võidu

Esiliiga B 32. voorus läksid Ülenurme staadionil vastamisi FA Tartu Kalev ja JK Tabasalu, külalised võtsid napi 1:0 võidu.

Mängu esimene suursündmus leidis aset 18. minutil, kui Esiliiga B suurim väravakütt Tristan Pajo penaltipunktil eksis. Ülejäänud poolaeg ja teise kolmveerandtunni algus möödusid väga võitluslikult, kui jagati rohkelt kollaseid kaarte. 69. minutil suutis Edwin Stüf Tabasalu juhtima viia. Tartu Kalevi esiründajal Priit Peedol oli kümme minutit hiljem võimalik mänguseis penaltipunktilt viigistada, kuid sarnaselt Pajole ei suutnud Peedo oma võimalust ära kasutada. Neljandal lisaminutil teenis Pajo ka teise kollase kaardi, mistõttu saadeti ründaja väljakult minema, kuid see ei takistanud Tabasalul kolme võidupunkti võtmast. Tabelis hoiab Tabasalu 70 punktiga teist kohta, Tartu Kalev on kogutud 35 punktiga seitsmendal positsioonil.

Nõmme Kalju FC U21 võistkond pidi koduväljakul Tartu JK Welco paremust tunnistama. Welco läks Mark-Oskar Arsti ja Martin Jõgi väravatest 62. minutiks 2:0 juhtima. Kalju noored suutsid Georgi Pasetšniku penaltist kaotusseisu vähendada, kuid Rain Näki kaks hilist väravat kindlustasid Welcole lõpuks 4:1 võidu. Welco on seniste kohtumistega kirja saanud 51 punkti, mis annab viienda koha. Kalju U21 paikneb 34 punktiga kaheksandal tabelireal.

Tabelis esimest kohta hoidev FC Tallinn võõrustas koduväljakul Tallinna JK Legion U21 võistkonda. Mängu esimest väravat pidi ootama tervelt 46 minutit, kui Maksim Kalimullin esimese poolaja esimesel üleminutil palli väravasse saatis. Legion ei andnud alla ja suutis kõigest kaks minutit pärast teise poolaja algust viigiseisu taastada. FC Tallinn sellega ei rahuldunud ja hakkasid Legioni noortele järjest rohkem survet panema. See tasus ära 71. minutil, kui Vladislav Tšurilkin nende eduseisu taastas. Albert Taar vormistas mängu viimastel minutitel lõppseisuks 3:1 FC Tallinna kasuks. Tabelis edestab FC Tallinn kolme punktiga Tabasalu. Legion U21 hoiab kuuendat kohta 39 punktiga.

Tartu JK Tammeka U21 jäi võõrsil liiga viimase Raplamaa JK vastu täbarasse olukorda, kui viiendal minutil tegi skoori Taavi Kala. Tammeka suutis tänu Andres Dobõšev-Proosväli tabamusele 18. minutil viigistada. Raplamaa haaras juhtohjad taas 24. minutil, kuid Tammeka duubel pööras teisel poolajal kaotusseisu võiduks ja teenis 3:2 võidu. Skoori tegid Mihkel Sepp ja Herman Pedmanson. Tammeka U21 on 53 punktiga neljandal positsioonil, Raplamaa paikneb paraku kindlalt viimasel tabelireal, kui kogutud on kõigest üheksa punkti.

Haapsalu linnastaadionil toimunud kohtumises Läänemaa JK ja JK Tallinna Kalev U21 vahel möödus esimene poolaeg väravateta. Teise poolaja alustuseks jäi Läänemaa Bert Rotbergi omaväravast kaotusseisu. Rotbergi ja Läänemaa jaoks läksid asjad hullemaks 71. minutil, kui keskkaitsja punase kaardi teenis ja vastastele penalti kinkis. Kenlou Laasneri külmaverelise lahendamise järel lagunes Läänemaa mäng täielikult ja mängu viimaste minutitega lasti endale veel kaks väravat lüüa. Kalevi noored lahkusid väljakult lõpuks 4:0 võiduga. Kalev U21 hoiab 58 punktiga kolmandat kohta, Läänemaa on üheksandana kogunud 33 punkti.