07.2019

10:20

Tabeli tipud olid Esiliiga B 21. voorus võidukad

Esiliiga B-s tõmmati eile õhtul joon alla 21. vooru mängudele.

Vooru viimases kohtumises võõrutas JK Tabasalu 270 pealtvaataja ees Nõmme Kalju U21 tiimi. 2:1 võiduga lahkusid platsilt külalised, kelle särgis olid täpsed Jevgeni Demidov ja Roman Sobtšenko, kodutiimi auvärava lõi 89. minutil Alan Nahk.

Kui 21 mängust 41 punkti kogunud Kalju U21 jätkab tabelis teisel kohal, siis liidripositsioonilt leiame 20 mänguga 47 silma teeninud Nõmme United, kes oli viimati võõral väljakul 4:1 üle Pärnu JK-st. Võitjate poolelt sai kaks väravat kirja Robi Saarma, kelle hooaja kogusaldo tõusis seeläbi 10 tabamuse peale.

Kahe Nõmme tiimi järelt leiame 38 punktiga kolmandalt kohalt Vändra Vapruse, kes oli 21. voorus 5:2 üle Keila JK-st. Vapruse särgis sai kübaratrikiga hakkama Martin Pärn, kes nüüd hooaja peale koguni 19 väravat löönud on. Esineliku lõpetab 21 vooru järel 36 punktiga Viimsi JK, kes teenis viimati ülimalt emotsionaalse võidu Põhja-Tallinna JK Volta üle. Nimelt asus Viimsi koduplatsil juba poolajaks 3:0 juhtima, kuid lasi Voltal 79. minutiks 3:3 viiginumbrid tabloole kirjutada. Viimase sõna jäi siiski Viimsile, kelle särgis Geir-Kristjan Suurpere 90+5. minutil õhtu teise penalti realiseeris ning kodumeeskonnale väärtusliku 4:3 võidu kinkis.

Emotsionaalse lahingu pakkusid ka Võru Helios ning Paide Linnameeskond, kus külalised tänu kõrgliiga kogemusega Tarmo Neemelo ning Bruno Souza Caprioli väravatele raske 3:2 võidu teenisid. Nagu allolevatest tipphetkedest näha (alates 2:15), sai Võru antud kohtumises väikeseks lohutuseks kirja tõelise iluvärava, kui Aleksandr Pruttšenko 30. minutil palli Rene Merilo selja taha virutas.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.