07

05.2023

23:00

Tabeliliider Flora sai naiste Meistriliigas hooaja suurima võidu

Möödunud nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas viienda vooru kohtumisi. Tabeliliider Tallinna FC Flora kindlustas esikohta, teenides senise Meistriliiga hooaja suurima võidu.

Vooru avas reedel, 5. mail Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljak peetud Tartu JK Tammeka ja JK Tallinna Kalevi vastasseis, mille tartlased vormistasid 2:1 võiduks. Tammeka läks mängu juba avapoolaja kolmandast minutist juhtima, kui sihini jõudis Liisa Merisalu. Loorberitele puhkama ei jäädud, kaheksandal minutil viis palli vastaste võrku Renate-Ly Mehevets Tammeka naiskonnast. Kohtumisse lisas põnevust Kalev, kui 22. minutil oli täpne Anett Kadastu. Vaheajale mindi Tammeka 2:1 juhtimisel ja rohkem väravaid kohtumises ei löödud. Tammeka tõusis võidu toel tabelis neljandaks, Kalev langes viiendaks.

Laupäeval, 6. mail peeti kaks kohtumist. Viimsi teenis koduväljakul Lootose üle hooaja esimese võidu, kui põlvakad alistati 1:0 seisuga. Kohtumise ainsa värava lõi Viimsi eest mängu viiendal minutil Gerli Israel. Mõlemad naiskonnad säilitasid tabelis positsiooni – Viimsi on kuues, Lootos paikneb kaheksandal real ning nende punktiarve on seni avamata.

Tabeliliider Tallinna FC Flora sõitis Viljandisse külla Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonnale, keda võideti suurelt tulemusega 16:0. Kummalgi poolajal lõi Flora kaheksa väravat, kohtumise resultatiivseim oli nelja tabamusega Karola Purgats. Flora kindlustas liidripositsiooni, edestades lähimat jälitajat nüüd viie punktiga. Ühendnaiskond on ühe punktiga seitsmes.

Pühapäeval, 7. mail pidasid pingelise lahingu Saku kunstmuruväljakul Saku Sporting ja JK Tabasalu, mis lõppes 1:1 viigiga. Sportingu viis 37. minutil juhtima möödunud kuu parimaks mängijaks valitud ja kaheksa tabamusega käimasoleva hooaja resultatiivseim mängija Katriin Saulus. Vaheajale mindi Sportingu 1:0 eduga. Tabasalu olukorraga ei leppinud ja juba teise poolaja teisel minutil viigistati seis Anne-Grethe Pajuviidik väravast. Liigatabelis säilitasid naiskonnad positsioonid – Sporting on teine ja Tabasalu kolmas.

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Meistriliiga kaheksanda vooru kohtumine, kus vastamisi lähevad Saku Sporting ja Põlva FC Lootos. Mängu avavile kõlab laupäeval, 13. mail kell 14.00 Saku kunstmuruväljakul.

Meistriliiga kuues voor jätkub pärast neidude U17 EM-finaalturniiri 27. mail.

Pildil Tallinna FC Flora mängija Karola Purgats, kes kohtumises Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna vastu lõi 4 väravat. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee