29

01.2024

11:28

Taliturniiri teisest voorust noppisid suurimad võidud Kalev U21, Welco ja Maardu

Esiliigade ja madalamate liigade Taliturniiril mängiti nädalavahetusel, 27. ja 28. jaanuaril teise vooru kohtumised, mis viis vastamisi 14 meeskonda. Suurimad võidud teenisid voorust Tallinna JK Kalev U21, Tartu JK Welco ja Maardu Linnameeskond.

A-tasandi kohtumistes toimus kolm mängu. FC Tallinn ja FC Elva mängisid EJL hallis toimunud kohtumises 1:1 viiki. Mõlemad väravad löödi teisel poolajal.

JK Tabasalu alistas Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis Tallinna JK Legioni tulemusega 2:1. Tabasalu haaras juhtohjad 15. minutil Art Albert Anepaio väravast, millele kolm minutit hiljem vastas Legion penaltist viigitabamusega. Võõrustava meeskonna 2:1 võiduvärava sepistas 32. minutil Anepaio.

Tallinna FC Flora U21 oli tulemusega 4:0 parem Paide Linnameeskonna duublist. EJL jalgpallihallis said avapoolajal Flora U21 eest väravad kirja Andero Kaares, Sander Tovstik ja Artur Dyakiv. Võidutabamuse eest kandis 90. minutil hoolt Johannes Lillemets.

B-tasandil mängiti Taliturniiril kaks kohtumist, millest mõlemad lõppesid suureskooriliselt. JK Tallinna Kalev U21 pani Tallinna FC Flora U19 vastu püsti väravatepeo, kui vastastest oldi tulemusega 6:0 üle. Kaks väravat toimetas avapoolajal EJL jalgpalliallis vastaste võru Kenlou Laasner. Teisel poolajal sai kaks väravat kirja Romet Kaupmees, ühe värava sai oma nimele Tristan Fimberg ja Kaur Kippar.

Tartu JK Welco alistas väravaterohkes 7:1 kohtumises FA Tartu Kalevi. Kübaratriki sai oma nimele Tristan Saupõld. Tartu Annemõisa jalgpallihallis haaras Welco edu juba mängu neljandal minutil, kui täpne oli Erkki Mõttus. Karl Vilt lõi 13. minutil küll ühe Kalevi eest tagasi, ent teisel poolajal lisas Welco veel neli.

C-tasandil alistas Maardu Linnameeskond Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis Läänemaa JK tulemusega 5:1. Läänemaa asus kohtumist küll 19. minutil Andreas Tiitsi tabamusest juhtima, kuid teine poolaeg kuulus täielikult Maardule. 63. minutil viigistas kohtumise penaltist Aleksandr Volkov. Järgneva kahekümne minuti jooksul oli kahel korral täpne Nikita Naydis, ühe värava lõi veel Volkov ning Yaroslav Panchenko.

Pärnu Jalgpalliklubi alistas EJL jalgpallihallis tulemusega 4:3 Nõmme Kalju FC U21. Avapoolaeg kuulus tulemusega 2:1 Kalju duubelmeeskonnale. Teisel poolajal jõudis Kalju U21 väravasihini korra, Pärnu kolmel korral.

Esiliigade ja madalamate liigade Taliturniir jätkub tuleval nädalavahetusel, 3. ja 4. veebruaril, kui A-, B- ja C-tasanditel mängitakse kokku seitse kohtumist.