02

06.2023

21:47

Tallinna Kalev teenis Meistriliigas neljanda võidu

Reede õhtul peetud naiste Meistriliiga 8. vooru kohtumises alistas Tallinna JK Kalev Pärnu Rannastaadionil peetud kohtumises Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna 6:1

Kalev läks kohtumist kiirelt juhtima, kui 12. minutil sahistas väravavõrku Žanna Smirnova. Kalevile tuli väravalisa 34. minutil, kui Merle Viidebaum palli klaarimisel eksis ning nahkkera enda väravasse suunas.

Teisel poolajal suurendas Kalev eduseisu veelgi, kui 62. minutil tähelepanuta jäetud Smirnova värava ees löögile pääses ning pall rikošetiga väravasse lendas. Hetke pärast suutis Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond ühe värava tagasi lüüa, kui täpne oli Maive Jürmann.

70. minutil vahetusest sekkunud Ketlin Saar tabas juba minuti pärast väravavõrku, kui tema 20 meetri pealt sooritatud löök üle puuriluku lendas. Oma hooaja esimese värava sai kirja ka Kalevi naiskonna kapten Maria Orav. Lõppskoori 6:1 vormistas normaalaja viimasel minutil Saar.

Ühendnaiskonna peatreener Kevin Paavo ütles pärast mängu Soccernet TV-le, et oli raske mäng, kuid mängijatele pole midagi ette heita. „Plaanisime mängida kaitsest lähtuvalt, nõelata kontrarünnakutega vastaseid – üldplaanis mäng toimis ja võimalusi meil oli, aga pärast 4:1 tahajäämist lagunesime,” ütles Paavo, lisades, et naiskonnal oli lootust mängu tagasi tulla, kuid Kalevi käiguvahetusele vastata ei suudetud.

Järgmisena ootab ühendnaiskonda ees JK Tabasalu. „Meie esimene ülesanne on anda endast parim, nii individuaalselt kui võistkondlikult ja tulemusele me nii ei keskendu,” rääkis Paavo, kuidas mängule vastu minnakse.

Tallinna Kalevi kapten Maria Orav ütles, et suures pildis võib mänguga rahule jääda. „Mitte lõplikult, kuna ühe värava lasime sisse. Tegelikult tegid vastased meie mängu päris ebamugavaks, esimesel poolajal olid nad päris jõulised, aga kokkuvõttes ma arvan, et saime oma tugevused lõpuks maksma panna,” ütles Orav.

Hooaja esimest isiklikku väravat kirjeldas Orav kui kauaoodatud tulemust. „Lõpuks ometi, mõtlesin, et kui ma juba nii kaugele palliga purjetanud olen, et mis siis ikka, lõpetame löögiga ja õnnestus,” rääkis Orav.

Kalev tõusis kaheksanda mängu järel tabeli kolmandaks, olles kogunud 12 punkti. Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond paikneb ühe punktiga tabeli viimasel real.

Naiste Meistriliiga jätkub 9. juunil, kui naiskonnad alustavad seitsmenda vooru kohtumistega.