23

10.2011

07:03

Tammeka alistas üheksamehelise Sillamäe 2:0

Teise poolaja keskpaigaks Sillamäe Kalevi vastu kahemehelisse ülekaalu pääsenud Tammeka realiseeris üleoleku jõus 2:0 võiduks alles viimastel minutitel.

Tartlaste külalised Sillamäelt, kes asuvad Meistriliiga tabelis kindlal viiendal positsioonil, olid esimesel poolajal üritavamaks pooleks, kontrollides rohkem palli ja üritades väravatearvet avada. Mitmel puhul saadi ka löögile, kuid pigem jäid üritused natuke ebatäpseks ja Tammeka väravavahil Mait Toomil üleliia tööd polnud.

Teises väljakuotsas suutis kodumeeskond olukordi luua ja nurgalööke võita, kuid korralikult löögile mängida ennast ei õnnestunud.

Teine poolaeg polnud jõudnud veel korralikult alatagi, kui Sillamäe leidis ennast kümnekesi. 47. minutil teenis punase kaardi Sillamäe kapten Sergei Vihrov. Poolkaitsja läks tald ees võtma Marko Sonni kontrolli all olnud palli ja tabas viimast reide. Pärast vähemusse jäämist suutis Sillamäe natuke veel mängu kontrollida, aga mida minut edasi seda rohkem läks initsiatiiv Tammeka kätte.

Mitmel korral oldi Sillamäe kaitseliinist läbi purjetamas, kuid napp suluseis jättis üks-üks-olukorrad väravahiga olemata. 59. minutil jäi olukorda hiljaks sillamäelane Roman Nesterovski, sõites tallad ees sisse Mikk Laasile. Kokkupõrke tagajärjel pidi Tammeka tegema sundvahetuse ja Laasi asemel tuli mängu Janno Saks. Nesterovski aga väljakult lahkuma.

Tammeka surve kasvas seda enam ja mitmel puhul mängiti end ka löögile, kuid Mihhail Starodubtsevi hea tegutsemine ja kaitsjate ennastsalgab töö hoidis skoori muutumatuna. 81. minutil andis äärelt Heiko Tamm järjekordse tsenderduse karistuaalasse, kus võitluses kaitsjad ja Prosa palli väravasse toimetasid.

Esimesel lisaminutil teenis Sillamäe nurgalöögi, mis Tammeka poolt karistusalast klaariti ja selle tulemusena pääses Albert Prosa vastaste väravavahiga üks-üks-olukorda, kust Tammeka resultatiivseim mängumees ei eksinud. 2:0 oli tõsiasi.

Tammeka peatreeneri kohusetäitja Kristjan Tiirik: “Väga hea, et poisid võidu võtsid ja koht Meistriliigas kindlustatud ja pinges maas hooajani lõpuni. Meeskond oli väga motiveeritud ja tahtis kodupubliku ees asjad ära otsustada, et mitte jätta midagi juhuse hooleks Kuressaares.”

Tammeka hoiab kaks mängu enne hooaja lõppu 33 punktiga seitsmendat kohta, edestades üleminekumängude üheksandal pügalal asuvat Kuressaaret seitsme silmaga. Sillamäe Kalev on 51 punktiga viies.

Järgmisel laupäeval sõidab Tammeka kell 14.00 algavaks mänguks külla Kuressaarele, Sillamäe Kalev võõrustab samal ajal Tallinna Levadiat.

22. oktoober kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - JK SILLAMÄE KALEV  2:0 (0:0)