29

08.2012

08:18

Tammeka kaotas kodus Sillamäele 0:3

Meistriliiga 26. vooru mängus kohtus Tammeka kodustaadionil Sillamäe Kaleviga. Kahjuks lasti endale lüüa rumalaid väravaid ning tuli vastu võtta 0:3 kaotus.

Joti Stamatopoulos otsustas teist mängu järjest algkoosseisus ründesse panna Martin Haljaku. Tema kõrval võttis harjumuspärase positsiooni sisse Olari Perlin. Paremal äärel sai üle pika aja mängu vigastuspausilt naasnud Heiko Tamm. Flora vastu värava löönud Kristjan Tiirik alustas kohtumist varumeestepingil.

Sillamäe võttis kohe mängu alguses juhtohjad enda kätte. 6. minutil pääses ohtlikult läbi Sillamäe suvine täiendus Alexander Bebikh, kuid õnneks ei lahendanud ründaja suurepärast olukorda just kõige osavamalt ning Andrus Lukjanov tartlaste väravas korjas palli oma kätte.

25. minutil pääses Sillamäe aga juhtima. Keskjoone lähistelt anti karistuslöök kasti, kus uhkes üksinduses avastas end keskkaitsja Kazimieras Gnedojus. Mees sai lasta pallil veel põrgata maha ning alles seejärel lükkas palli Lukjanovist mööda Tammeka väravasse.

Kohe pärast väravat oli Sillamäel järjekordne suurepärane võimalus skoori kasvatada. Bebikh pääses standardolukorra järel kastist jalaga löögile, kuid tehtud löök ei näidanud küll kuidagi, et mees viimases kaheksas Meistriliiga mängus viis väravat on löönud.

Lõpuks said idavirulased siiski oma tahtmise. Aleksandr Volodin keerutas 40 meetri pealt karistuslöögi trahvikasti, kus keegi sellele pead ega jalga vahele ei saanud ning pall lendas põrkega püüdmatult Lukjanovi valvatava värava ristnurka.

Teise poolaja alguses võttis Tammeka end silmnähtavalt kokku. 47. minutil avanes Martin Haljakul hea võimalus üks värav tagasi lüüa, kuid Heiko Tamme tsenderdusest tehtud pealöök jäi nõrgaks ning Starodubtsev püüdis palli kindlalt. 63. minutil näitas oma oskusi aga Tammeka väravavaht Lukjanov, tõrjudes nurgalöögist tehtud lähilöögi.

Mõni minut hiljem avanes Tammeka parim šanss skoori avamiseks. Karistusalast mängis end löögile Olari Perlin, kuid kukkumise pealt tehtud üritus tabas kahjuks värava tagumist posti.

Mängu viimasel kümnel minutil oli Tammeka kahel korral lähedal iluväravatele. Esmalt tulistas vahestusest sekkunud Kristjan Tiirik paarikümne meetri pealt otse õhust väravale, kuid Starodubtsev tegi suurepärase tõrje. Paar minutit hiljem tegi pea samasuguse löögi Maido Pakk, kuid jällegi tõrjus Sillamäe väravavaht tartlaste ürituse.

Mängu lõpp kuulus aga jällegi Sillamäe mängijatele. Esmalt vormistas lõppseisuks 3:0 Kassim Aidara ja seejärel sai jõhkra vea eest punase kaardi Daviti Lortkiphanidze.

Sillamäe mängija Ats Sillaste jäi mõistetavalt tulemusega rahule ja kiitis ka Tamme staadionit: "Suhteliselt võrdne mäng. Resultaat on meile parem, aga mängupilt polnud just kõige parem, eriti sellisel väljakul. Siin on väga lust mängida, kiidusõnad selle eest. [Uue treeneri käe all on] meestel vähem pinget peal. Mäng on läinud vabamaks."

Tammeka keskkaitsja Martin Hurt oli mängus silmnähtavalt pettunud: "Ei jää üldse rahule. Mingil määral on õnnest puudu ja rohkem peame võitlema. Lasime endale rumalaid väravaid lüüa."

Tartlaste peatreener Joti Stamatopoulos oli peale mängu silmnähtavalt pettunud ning märkis, et mäng tehti suures osas ära juba esimese poolajaga: "Esimesel poolajal lasime kaks väga rumalat olukorda standardolukordadest ära lüüa. Räägime sellest koguaeg, et peame olema kontsentreeritud ja kõikidel on oma mees, keda jälgida, aga lasime väga lihtsalt endale kaks väravat lüüa."

Võimalus vigade paranduseks on Tammekal juba sel laupäeval kui kohtutakse võõrsil Narva Transiga. Õnneks kaotasid täna ka kõik Tammeka lähikonkurendid, seega püsib vahe 9. kohaga endiselt 7 punkti peal.

28. augustil kell 18:45 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - JK SILLAMÄE KALEV  0:3 (0:2)