07

05.2011

16:33

Tammeka nuhtles Ajaxit viie väravaga (video)

Tartu Tammeka õnnistas Tamme staadioni uue tribüünhoone sisse uhke võiduga, kui 400 inimese ees alistati Lasnamäe Ajax koguni 5:0.

Juba kohtumise esimesel minutil avas Tammeka resultatiivseim mees Albert Prosa skoori, kes ütles pärast mängu, et eesmärgiks oligi kohe kohtumise algusest saadik agressiivselt mängida ning vastastelt tegutsemisruum võtta.

Ka teist väravat ei pidanud publik kaua ootama – kõigest viis minutit hiljem andis Martin Haljak Marko Sonnile värava lähistel hea söödu, misjärel viimane kaitsjatest osavalt läbi mängis ja palli väravasse saatis.

Sellega oli Lasnamäe Ajax kohtumise enda jaoks juba varases alguses väga keeruliseks teinud. Kiirelt kaotusseisu jäänuna aktiviseerus oodatult külalismeeskond ning Vladimir Geramissov andis paaril korral ka hea tsenderduse, kuid Tammeka oli kaitses kindel.

Kui Ajax oli seni suutnud kõigis kohtumistes esimesel poolajal vastastega piisavalt hästi hakkama saada, siis peagi tuli välja korjata ka kolmas pall: Heiko Tamm andis paremalt äärest tsenderduse ning Prosa saatis taas palli võrku.

“Tegelikult ei ole ma oma kahe väravaga rahul, sest mul oli häid võimalusi veel, pääsesin ühes olukorras hästi löögile, kuid kaotasin tasakaalu ja lõin tühjast väravast mööda,” väljendas Prosa rahuolematust.

Samas kiitis ta uuele tribüünile kogunenud suurt hulka pealtvaatajaid: “Publik andis palju indu juurde, rahvas karjus ja oli tahtmine kohe kiiremini joosta ning kõike paremini teha.”

Isukalt tegutsenud Sergei Tasso tekitas Ajaxile paar head momenti, võimalusi omati ka standardolukordadest, ent Tammeka kaitseliin seisis kindlalt.

Kohe teise poolaja alguses õnnestus peaga löögile saada Siim Roopsil, kuid vastaste puurilukk Aleksandr Boldõrev oli kindel. Mõnikümmend minutit hiljem sai värava oma nimele ka Tamm ning väravaesises võitluses pärast Prosa postilöömist skooris Martin Haljak, viies tartlased juba viie väravaga ette.

“Kolm punkti kirjas, viis väravat löödud, peab rahul olema,” võttis Marko Kristal hoolealuste mängu kiirelt kokku. Samuti oli ta äärmiselt rahul, et lõpuks saab mängida pärismurul: “Kindlasti annab see poistele juurde, sest alati on parem mängida naturaal- kui kunstmurul.”

Enne lõpuvilet sai taas oma oskuseid näidata Boldõrev, sest Lasnamäe Ajax oli kohtumisest juba liiga väsinud ning ründefaasis ei suudetud midagi korraldada.

Kristalil jätkus pärast võidmängu palluritele natuke ka etteheiteid: “Kui millegi kallal norida, siis selle, et rünnakute lõpetamisel jääb isegi pärast viit löödud väravat vajaka. Mänguliselt on veel arenguruumi kõvasti, aga asi läheb paremaks.”

Tammeka ja Ajax peavad järgmise kohtumise laupäeval, 14. mail. Tartlased sõidavad kell 14.00 algavaks telemänguks küll Kuressaarele, Ajax võõrustab algusega kell 17.00 Nõmme Kaljut.

Pildil kaks väravat löönud Albert Prosa. Foto: Martin Šmutov

7. mail kell 14:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - LASNAMÄE FC AJAX  5:0 (3:0)