26

08.2024

20:41

Tammeka U21 kasvatas edu Esiliiga B tabeli tipus

Pühapäeval, 25. augustil ja esmaspäeval, 26. augustil mängiti Esiliiga B–s 25. vooru kohtumised. Pärnu Jalgpalliklubi alistas 5:2 Jõhvi FC Phoenixi, FC Kuressaare U21 mängis 1:1 viiki Viljandi JK Tulevikuga, Tartu JK Tammeka U21 võitis 2:0 Tallinna JK Legioni, JK Narva Trans U21 oli 3:2 parem Läänemaa JK–st ning

Pärnu Jalgpalliklubi – Jõhvi FC Phoenix

Mänguvoor algas pühapäeval kell 12.30. Pärnu Rannastaasionil peetud kohtumises avasid mänguskoori külalised, kui Andrei Vrabie viis 11. minutil Phoenixi kohtumist juhtima. 26. minutil viigistas Kaspar Kaskla penaltist mänguseisu ning kolm minutit hiljem viis Mirko Mardiste kodumeeskonna mängu juhtima. Teise poolaja keskel suurendas Märt Toomsalu pärnakate eduseisu ja 61. minutil lõi Oleksandr Khomutets kodumeeskonna neljanda värava. Mardiste sai 82. minutil kirja oma mängu teise ja Pärnu viienda värava. Kuigi Phoenix vähendas 88. minutil Jelissei Zahharovi hooaja 17. tabamusest kaotusseisu, siis sai Pärnu tulemusega 5:2 hooaja seitsmenda võidu, millega nad lõpetasid üheksa mängu kestnud kaotuste seeria. Phoenix pidi leppima hooaja 12. kaotusega.

FC Kuressaare U21 – Viljandi JK Tulevik

Samal ajal Kuressaare linnastaadionil toimunud kohtumises haarasid viljandlased 27. minutil eduseisu, kui Ingo Ott oli penaltil täpne. Üleminutid pakkusid rohkelt draamat: esmalt sai Eerik Poopuu kolmandal üleminutil rahulolematuse väljendamise eest teise kollase kaardi, kuid kuuendal üleminutil suutis vähemusse jäänud Kuressaare duubel Karl Vapperi esimesest Esiliiga B väravast mänguseisu viigistada. Saarlased said tulemusega 1:1 tabelisse hooaja kolmanda ning Tulevik neljanda viigi. Kuressaare duubel on jäänud viimases neljas mängus punktideta ning saanud 12 võimalikust punktist kaks. Tulevik jäi üleminutite värava tõttu teist mängu järjest võiduta.

Tallinna JK Legion – Tartu JK Tammeka U21

Pühapäeval kell 13.30 läksid Nike Arenal vastamisi liigatabeli kaks esimest. Pikalt väravateta viigiseisul püsinud kohtumise märkimisväärsed hetked leidsid aset viimase 20 minuti jooksul. Legionil oli 71. ja 73. minutil kaks suurepärast võimalust kohtumist juhtima asuda, kuid nad ei realiseerinud mõlemal korral penaltit. Esmalt Andero Antsov tõrjus Leonid Arhipovi 11 meetri karistuslöögi, kaks minutit hiljem palli taha astunud Mark Antonio Havier saatis selle aga üle värava. 76. minutil läks Tammeka duubel ise kohtumist juhtima, kui skoori avas Mikk Valtna. Kaks minutit hiljem jäid külalised vähemusse, sest Marius Vister sai teise kollase kaardi. Vaatamata sellele suutsid tartlased veel ühe värava lüüa, kui 87. minutil oli täpne Georg Kaarel Kõrgvee. Tammeka duublile läks 2:0 võiduga tabelisse hooaja 15. kolm punkti, Legion pidi leppima hooaja 10. kaotusega.

Läänemaa JK – JK Narva Trans U21

Pühapäeva viimane kohtumine algas kell 15.00 Haapsalu linnastaadionil. Viimati A. Le Coq Premium liigas punase kaardi saanud Sergo Kukhianidze mängis eile Transi duubelmeeskonna eest ning viis külalisvõistkonna 25. minutil juhtima. Kaks minutit hiljem vastas Läänemaa, kes viigistas Martin Salfi väravast. Teise poolaja alguses oli Transi duubel taas eduseisus, kui 52. minutil skooris Viktor Pavlov. 74. minutil lõi Kukhianidze penaltist oma mängu teise ning narvakate kolmanda värava. Läänemaa jäi 84. minutil vähemusse, sest Kaspar Kariste käitus vägivaldselt, kuid minut hiljem suutsid nad Martin Valkiaineni väravast vähendada kaotusseisu minimaalseks. Sellest jäi aga väheks, sest lõpuvile kõlades olid tablool piirilinlaste 3:2 võidunumbrid. Hooaja kümnenda võidu saanud Transi duubel on püsinud viimased neli kohtumist kaotuseta, Läänemaa pidi kahe võidu järel leppima hooaja 12. kaotusega.

FA Tartu Kalev - Nõmme Kalju FC U21

Mänguvooru viimane kohtumine algas esmaspäeval kell 18.30 Ülenurme staadionil. Tartlased läksid kohtumist viiendaks minutiks kahe väravaga juhtima, kui esmalt avas Andre Varusk penaltist skoori ning kaks minutit hiljem oli täpne Kris Edvard Kohv. Esimese poolaja lõpus sai Kalev taas penalti, kui Kalju duubli väravavaht Robert Tischler rikkus karistusalas punase kaardi vääriliselt määrusi ning Varusk oli punktilt uuesti täpne. Esimesel poolajal kolm vastuseta väravat löönud Kalevi eduseisus hakkas teisel kolmveerandtunnil enamuses mängides sulama. 58. minutil lõi Guilherme Carvalho Nõmme klubi esimese värava, 67. minutil vähendas Mihhail Orlov kaotusseisu minimaalseks ning 74. minutil viigistas Igor Subbotin. Neli minutit hiljem tuli kohtumise kolmas penalti, mis seekord määrati Kalju duubli kasuks. Nikita Ivanov ei eksinud ning viis külalised juhtima. 83. minutil vormistas Carvalho oma mängu teisest tabamusest Kalju duubli võidunumbriteks 5:3. Nad said viimasest üheksast mängust kaheksanda võidu ning hooaja 14. kolm punkti, Kalev pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja 10. kaotusega.

Esiliiga B liider on 25. vooru järel endiselt Tammeka U21, kes on kogunud 50 punkti. Mängu vähem pidanud Kalju U21 on 43 punktiga teine, nõmmekatest omakorda mängu vähem pidanud Kuressaare U21 on 42 punktiga kolmas ja Tammeka duubliga võrdselt mänge pidanud Legion on 41 punktiga neljas. Viiendal kohal on 24 mängust 37 punkti kogunud Trans U21, kuuendal real 25 mänguga 35 punkti teeninud Kalev. Seitsmendal kohal on 25 mängust 33 punkti kogunud Läänemaa, kaheksandal real on mängu vähem pidanud 26 punktiga Phoenix, kellele järgneb kahe vähema punktiga samuti 24 mängu pidanud Pärnu. Tulevik, kes on kümne meeskonna konkurentsis viimasel kohal, on kogunud 25 mänguga 16 punkti.

Pildil Tartu JK Tammeka duubli eest skoorinud Georg Kaarel Kõrgvee. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee