01

07.2024

01:51

Tammeka U21 kasvatas Esiliiga B 16. vooru järel edumaad

Pühapäeval, 30. juunil lõppes Esiliiga B 16. voor. FA Tartu Kalev alistas 3:0 Viljandi JK Tuleviku, Tartu JK Tammeka U21 sai 3:0 jagu Pärnu Jalgpalliklubist, Jõhvi FC Phoenix ja Nõmme Kalju FC U21 mängisid 1:1 viiki, Tallinna JK Legion võitis 5:1 Läänemaa JK–d ning JK Narva Trans U21 oli 1:0 tulemusega parem FC Kuressaare U21 võistkonnast.

Mänguvoor algas kolmapäeval, 26. juunil, kui FA Tartu Kalev võõrustas algusega kell 19.00 Ülenurme staadionil Viljandi JK Tulevikku. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima Andre Varuski 16. minuti täpsest penaltist, millega sai Kalevi ääremängija kirja hooaja kuuenda tabamuse. Tartlaste eduseis püsis üheväravaline mängu lõpuminutiteni, kuni Kris Edvard Kohv sai kolme minutiga enda nimele kaks väravat. Kalevi ründaja skooris 79. ja 81. minutil ning praegu on ta 15 tabamusega Esiliiga B parim väravalööja. Kalev sai kahe kaotuse järel 3:0 tulemusega hooaja seitsmenda võidu, Tulevik pidi leppima kolmanda järjestikuse ning hooaja 12. liigakaotusega. Tartlaste jaoks oli tänavu tegu kolmanda mänguga, kus on suudetud oma värav puhtana hoida, viljandlased ei suutnud seitsmendat korda see hooaeg väravat lüüa.

Esiliiga B 16. voor jätkus Tartus laupäeval, 29. juunil. Kell 12.30 kõlas avavile Sepa jalgpallikeskuse kunstmurustaadionil, kus kohtusid Tartu JK Tammeka U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi. Mängu avavärav sündis avapoolaja lõpus, kui Akaki Gvineria realiseeris 43. minuti penalti, saades kirja hooaja 14. tabamuse. Enne poolajavilet jäi kodumeeskond vähemusse, kui Hugo Salmar sai tõsise vea eest punase kaardi. Teise kolmveerandtunni vähemuses mänginud Tammeka U21 suurendas mängu lõpus siiski eduseisu, kui viie minuti sees löödi kaks väravat. 79. minutil skooris tänavu viiendat korda Romet Silov ning 83. minutil vormistas mängu lõppseisu Kevin Burov. Kümne kaardiga kohtumise järel kirjutas Tammeka duubel tabelisse hooaja 11. kolm punkti, Pärnu pidi leppima hooaja seitsmenda kaotusega. Ühtlasi tegid tartlased hooaja seitsmenda nullimängu, pärnaktel jäi tänavu viiendat korda mängus värav löömata.

Pühapäeval kell 12.30 panid Heino Lipu staadionil palli mängu Jõhvi FC Phoenix ja Nõmme Kalju FC U21. Kodumeeskond Phoenix läks kohtumist Ivan Radionovi 48. minuti väravast juhtima, kuid neli minutit hiljem vastas hooaja seitsmenda tabamusega Igor Subbotin. 59. minutil oli Phoenixil võimalus mängu taas juhtima asuda, kuid Jelissei Zahharov eksis penaltil. 1:1 tulemusega tegi Jõhvi meeskond hooaja kolmanda ning Kalju U21 esimese viigi.

Mänguvooru väravaterohkeim kohtumine toimus samal ajal Sportland Arenal, kus Tallinna JK Legion läks vastamisi Läänemaa JK–ga. Legion asus kohtumist juhtima Aron Pähkli kaheksanda minuti omaväravast, mille järgnes kümme minutit hiljem Nikita Salamatovi tabamus. Kodumeeskond läks vaheajale kolmeväravalises eduseisus, kui 45. minutil sai hooaja kuuenda värava kirja Martin Eensalu. Legion lõi teise poolaja keskel veel kaks väravat, kui 62. minutil oli täpne Steven Mäearu ning 68. minutil Andre Balta. Läänemaa ainuke tabamus tuli esimesel üleminutil Legioni vahetusmehe Jan–Martin Klimakovi omaväravast. Legion sai 5:1 tulemusega teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda võidu liigas, Läänemaa pidi tunnistama hooaja kaheksandat kaotust.

Esiliiga B 16. voor lõppes Kuressaare linnastaadionil, kus läksid algusega kell 15.00 duublite heitluses vastamisi FC Kuressaare U21 ja JK Narva Trans U21. Kohtumise ainuke värav sündis 76. minutil, kui külaliste poolt tegi skoori Patrick Bahval. Kuressaare duublil katkes hooaja viienda kaotusega neljamänguline võiduseeria, Transi duubel lõpetas hooaja kuuenda võiduga kuuemängulise võiduta seeria.

Tartu JK Tammeka U21 jätkab liigatabelis 36 punktiga esimesel kohal, vahe FC Kuressaare U21 meeskonnaga on 16. vooru järel viis punkti. Tallinna JK Legion jääb saarlastest omakorda maha viie punktiga ning Legionile järgneb ühe vähema punktiga FA Tartu Kalev. Läänemaa JK on 23 punktiga viies, JK Narva Trans U21 22 silmaga kuues ning Pärnu Jalgpalliklubi 21 punktiga seitsmes. Nõmme Kalju FC hoiab 19 punktiga kaheksandat kohta, Jõhvi FC Phoenix on ühe vähema punktiga üheksandal real. Tabeli viimane on Viljandi JK Tulevik seitsme punktiga.

Tartu JK Tammeka U21 ründaja Akaki Gvineria (pildil) lõi 16. voorus hooaja 14. tabamuse. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee