31

05.2024

15:39

Tammeka U21 sai Esiliiga B–s hooaja kümnenda võidu

Eile, 30. mail mängiti Esiliiga B–s 13. vooru kohtumised. Läänemaa JK võitis 2:1 Nõmme Kalju FC U21 võistkonda, Tartu JK Tammeka U21 alistas 3:0 Tallinna JK Legioni, Viljandi JK Tulevik oli 3:1 parem JK Narva Transi duubelmeeskonnast ning Jõhvi FC Phoenix sai 2:1 jagu FA Tartu Kalevist.

Kell 18.00 kohtusid Haapsalu linnastaadionil Läänemaa JK ja Nõmme Kalju FC U21. 32. minutil läksid võõrustajad mängu juhtima, kui Martin Valkiainen realiseeris Läänemaale määratud penalti. Külalised vastasid 52. minutil, kui täpne oli Sten Tragon. Mängu lõpuks jäid kolm punkti siiski kodumeeskonnale – need kindlustas Läänemaale Andreas Tiits, kes lõi 70. minutil oma hooaja kaheksanda värava. Läänemaale tähendas 2:1 tulemusega lõppenud kohtumine hooaja kuuendat võitu, millega nad tõusid liigatabelis 19 punktiga kolmandale kohale. Hooaja seitsmenda kaotuse saanud Kalju U21 jätkab 17 punktiga seitsmendal real.

Kell 19.00 võõrustas Tartu JK Tammeka U21 Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul Tallinna JK Legioni. Väljaku peremehed läksid kohtumist juhtima Mikk Valtna 18. minuti väravast. Tartlaste eduseisu suurendas 32. minutil Egert Naruson ning 61. minutil lisas Tammeka U21 poolelt kolmanda värava Marius Vister. 3:0 tulemusega sai Tammeka U21 kirja viienda järjestikuse ning hooaja kümnenda võidu. Kuuenda nullimängu teinud tartlased on viimases viies mängus löönud 19 ning lasknud vaid kolm väravat. Tammeka U21 jätkab 13. vooru järel 32 punktiga Esiliiga B liidirina. Lähim jälitaja, FC Kuressaare U21, jääb tartlastest maha kümne punktiga. Legionil katkes kolmemänguline võiduseeria, kui tuli leppida hooaja kuuenda kaotusega. Nemad on endiselt 19 punktiga neljandal real.

Samaaegselt võõrustas Viljandi JK Tulevik kohalikul linnastaadionil JK Narva Transi duubelmeeskonda. Võõrustajad läksid kohtumist varakult juhtima, kui teisel minutil tegi skoori Geron Vidder. Külalised viigistasid mänguseisu 14. minutil, kui täpne oli Nikita Baljabkin, kes lõi oma hooaja neljanda liigavärava. Teisel poolajal kallutas Tulevik mängu siiski enda kasuks, kui esmalt viis Jan Lukas Mätlik 49. minutil kodumeeskonna taas juhtima ja neli minutit hiljem suurendas viljandlaste eduseisu Kaimar Saag. 3:1 tulemusega lõpetas Tulevik neljamängulise kaotuste seeria, teenides hooaja teise võidu. Vaatamata sellele on viljandlased seitsme kogutud punktiga endiselt kümnendal kohal. Trans U21 pidi vastu võtma hooaja viienda kaotuse, piirilinlased on jäänud viimased neli kohtumist võiduta. Nad jätkavad 13. vooru järel 18 punktiga kuuendal kohal.

Kolmas kell 19.00 alanud kohtumine leidis aset Ülenurme staadionil FA Tartu Kalevi ja Jõhvi FC Phoenixi vahel. Külalisvõistkond läks avapoolajal kahe väravaga kohtumist juhtima, kui nii 8. kui 36. minutil oli täpne Artjom Tikhomirov, kelle jaoks oli tegu hooaja esimeste tabamustega. Kaotusseisus olnud Kalev jäi 80. minutil vähemusse, kui Kristjan Troon eemaldati teise kollase kaardi tõttu väljakult. Kuigi Kris Edvard Kohv suutis kolmandal üleminutil oma hooaja kümnenda väravaga kodumeeskonna kaotusseisu minimaalseks vähendada, pidid tartlased vastu võtma 1:2 kaotuse. Viiendat mängu võiduta jäänud Kalev sai hooaja neljanda kaotuse. Phoenix teenis aga hooaja neljanda võidu, millest kolm on tulnud viimases neljas kohtumises. Liigatabelis on Kalev 19 punktiga viiendal ja Phoenix 14 punktiga üheksandal kohal.

Tartu JK Tammeka U21 on jätkuvalt Esiliiga B liider. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee