02

09.2024

11:44

Tammeka U21 suurendas Esiliiga B tiitliheitluses jälitajatega vahet

Esiliiga B–s mängiti nädalavahetusel 26. vooru kohtumised. Läänemaa JK ja Jõhvi FC Phoenix leppisid 2:2 viiki, Nõmme Kalju FC U21 mängis 1:1 viiki Pärnu Jalgpalliklubiga, FA Tartu Kalev alistas 1:0 Viljandi JK Tuleviku, Tallinna JK Legion võitis 2:1 FC Kuressaare duubelmeeskonda ja Tartu JK Tammeka duubelmeeskond oli 1:0 parem JK Narva Transi duubelmeeskonnast.

Läänemaa JK – Jõhvi FC Phoenix

Laupäeval kell 15.00 kõlas avavile neljas kohtumises. Haapsalu linnastaadionil alanud kohtumist läksid juhtima külalised, kui Jelissei Zahharov sai 18. minutil kirja hooaja 18. tabamuse. Võõrustajad viigistasid mänguseisu Martin Salfi 33. minuti väravast ning seitse minutit hiljem oli Läänemaa eduseisus, kui skooris Martin Valkiainen. Phoenix taastas viigiseisu Bogdan Stoyanovi 47. minuti tabamusest, bulgaarlasest võõrleegionär on löönud Phoenixi eest üheksa mänguga kuus väravat. Tulemusega 2:2 lõppenud kohtumise järel sai Läänemaa tabelisse hooaja neljanda ning Phoenix kuuenda viigipunkti.

Nõmme Kalju FC U21 – Pärnu Jalgpalliklubi

Hiiu kunstmurustaadionil toimunud kohtumise skoor avati 38. minutil, kui täpne oli pärnakate poolt Marko Mardiste, kes sai kirja oma hooaja seitsmenda tabamuse. Kodumeeskond viigistas mänguseisu teise poolaja lõpus Mihhail Orlovi 77. minuti väravast. 89. minutil jättis Orlov Kalju duubli lõpuminutiteks vähemusse, kui sai teise kollase kaardi. Orlovi punane kaart aga ei saanud määravaks, sest seejärel väravaid ei löödud. Tulemusega 1:1 lõppenud kohtumise järel sai Kalju duubel tabelisse teise ning Pärnu neljanda viigipunkti. Nõmmekad on viimasest 12 kohtumisest kaotanud vaid ühe, pärnakad suutsid üheksa mängu kestnud kaotuste seeria järel vältida teist mängu järjest punktideta jäämist.

FA Tartu Kalev – Viljandi JK Tulevik

Ülenurme staadionil mängitud kohtumises löödi ainult üks värav. See sündis 61. minutil, kui Kalevi kaitsja Kristjan Troon sai kirja oma hooaja esimese värava. Tema värav otsustas ka mängu saatuse, sest tartlased said kahe kaotuse järel tulemusega 1:0 tabelisse hooaja 11. kolm punkti. Kalev hoidis tänavu kuuendat korda oma värava puhtana. Tulevikul tuli vaastu võtta hooaja 18. kaotus, nad pole tänavu üheksas kohtumises suutnud väravat lüüa.

Tallinna JK Legion – FC Kuressaare U21

Sportland Arenal peetud mängu läksid juhtima külalised Kristofer Leedo 31. minuti väravast. Legion jõudis viigini 64. minutil, kui Joosep Kobina nimele läks omavärav. Kaks minutit hiljem oli mänguseis ümber pööratud, sest Vsevolod Pochekutovi hooaja kaheksas tabamus viis tallinlased kohtumist juhtima. Legion sai tulemusega 2:1 hooaja 14. võidu, saarlased pidid vastu võtma hooaja kaheksanda kaotuse. Kuressaare duubel pole viimasest viiest mängust võitnud ühtegi ning on saanud 15 võimalikust punktist vaid kaks.

Tartu JK Tammeka U21 – JK Narva Trans U21

Mänguvooru lõpetas pühapäeval kell 12.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul alanud kohtumine. Mängu ainus värav sündis teise poolaja esimesel minutil, kui Kevin Burov viis kodumeeskonna juhtima. Burovi värav tõi tartlastele tulemusega 1:0 hooaja 16. võidu, narvakatel lõppes neljamänguline kaotuseta seeria ja nad jäid tänavu kaheksandat korda punktideta.

Esiliiga B liider 26. vooru järel on endiselt Tammeka U21, kes on kogunud 26 mänguga 53 punkti. Tartlastest mängu vähem pidanud Kalju U21 on 44 punktiga teisel ning Legion on võrdsete punktide, kuid nõmmekatest ühe enama mängu juures kolmandal kohal. Neljas on Kuressaare U21, kes on saanud 24 mängust 42 punkti. Kalev on 26 mängust teenitud 38 punktiga viies, neist mängu vähem pidanud Trans U21 on ühe vähema punktiga kuues. Läänemaa on 26 mängust saanud 34 punkti ning hoiab seitsmendat kohta. Kaheksandal ja üheksandal real on vastavalt Phoenix ja Pärnu, kes on kogunud 25 mänguga 27 ja 25 punkti. Kümnendal real on jätkuvalt Tulevik, kes on saanud 26 mängust 16 punkti.

Kevin Burovi tabamus aitas Tammeka duubli järjekordse võiduni. Foto: Mauri Levandi