16

09.2012

09:42

Tammeka võit Transi üle hoiab nende lootused elus

Meistriliiga 28. vooru kohtumises sai Tammeka koduväljakul oma liigahooaja teise võidu, alistades Narva Transi tulemusega 2:1. Võidu vundament laoti juba esimese 12. minutiga, kui mindi 2:0 juhtima.

„Me väärisime seda võitu,“ arvas Tammeka peatreener Joti Stamatopoulos. „Me oleks pidanud mängu juba 2:0 peal lukku panema. Meil oli ka pärast suurepäraseid võimalusi kolmanda värava löömiseks – Alex [Nimo] ja Mikk [Laasi] 1-1 olukorrad, suurepärane kombinatsioon, kus Heiko [Tamm] sai löögile ja Mikk Laasi löök, mille väravavaht hästi tõrjus.“

Peatreener Joti Stamatopoulos tegi kolmapäevase karikamänguga võrreldes algkoosseisus mitu muudatust. Keskkaitsesse naases Martin Hurt, mis tähendas kapten Kaspar Kaldoja liikumist paremkaitsesse. Haigusest paranenud Siim Tenno tegutses uuesti oma harjumuspärasel kaitsva poolkaitsja positsioonil ning ründes alustas Ander Paabuti asemel Maido Pakk.

Tammeka mäng sai kiirelt hoo sisse ning juba 10. minutil avati mänguskoor. Alex Nimo purjetas trahvikasti vasakus servas mitmest Transi kaitsjast läbi ning andis söödu keskele Heiko Tammele. Tamme esimene löök küll blokeeriti, kuid teisel üritusel suutis parempoolkaitsja nahkkera piirilinlaste väravasse lüüa seisuks 1:0.

Tammeka rünnakud jätkusid ja kõigest kaks minutit hiljem tegi Rauno Tutk seisuks juba 2:0. Keskkaitsja pääses nurgalöögist jalaga löögile ning saatis osavalt volley Transi värava alumisse nurka, vallandades sellega lisaks fännide rõõmuhüüdudele ka pürotehnika.

Paremkaitses tegutsenud kapten Kaspar Kaldoja arvas hooaja teisest võidust järgmist: „Lõime ise rohkem võimalusi ja oleks võinud rohkemgi ära lüüa. Taga ei teinud rumalaid vigu ja ei lasknud endale lolle väravaid lüüa nagu tavaliselt. Selles oligi vahe [võrreldes eelnevate mängudega].“

Järgmisel rünnakul suutsid aga Transi mängijad tartlaste rõõme jahutada. Vasakult äärelt pääses tsenderdama Vitali Gussev, kes leidis viiekasti joonelt Meistriliiga väravaküttide edetabelis kolmandat kohta hoidva Vladislav Ivanovi, kellel ei tekkinud raskusi nahkkera võrku sutsamisega.

Elav ja vaatemänguline kohtumine jätkus Tammeka survega. 20. minutil andis Nimo läbisöödu Mikk Laasile, kes leidis tsenderdusega tagumisest postist Heiko Tamme, kuid kahjuks näitasid Narva kaitsjad suurepärast tööd ning tartlaste ilus rünnak lõppes löögi blokeerimisega.

Viis minutit hiljem proovis Transi väravalukku murda Laas ise. Poolkaitsja murdis vasakult äärelt sisse ning tulistas 20 meetri pealt löögi ristnurga suunas, kuid Sergei Prikhodko narvalaste väravas suutis suurepärase tõrjega palli üle värava lükata.

Mõned minutid purjetas aktiivselt tegutsenud Laas kiirrünnakul Narva kaitsjatest nagu postidest mööda ning andis söödu Nimole. Kahjuks näitas Prikhodko jällegi head tööd ning ameeriklane ei suutnud üks-ühele olukorda realiseerida.

Ilmselt andis Narva peatreener Aleksei Jagudin oma meestele poolajal riietusruumis kõva peapesu, sest teisel poolajal olid meeskondade rollid justkui vahetunud. Olgugi, et poolaja alguses näitas Prikhodko järjekordselt suurepäraseid oskuseid, tõrjudes Martin Hurda pealöögi, möödus teine poolaeg piirilinna meeskonna domineerimisel.

58. minutil sai tartlaste väravavaht Andrus Lukjanov näidata, et on vastaste väravavahiga samal tasemel, kui tõrjus ristnurgast Ivanovi sooritatud karistuslöögi.

77. minutil jättis vahetusest sekkunud vanameister Maksim Gruznov kõrge palli rinnaga Ivanovile löögi peale, kuid ründaja üritus lendas õnneks väravast mööda. Viis minutit hiljem toitis narvakaid jälle sarnane kombinatsioon, kuid seekord ei suutnud Gruznovi eeltööd ära vormistada Gussev.

„Me teadsime, et nad panevad teisel poolajal meile rohkem survet peale, aga ka meil oli 2-3 head võimalust. Narva on kvaliteetne meeskond, kes võib värava mitte millestki lüüa, aga me olime keskendunud ja meil oli ka veidi õnne, mida sellise mängu võitmiseks on vaja. Kuni lõpuvileni näitasid kõik mängijad head meeskonna- ja võitlusvaimu ja nad väärisid seda võitu,“ jätkas kreeklane.

„Samuti ma olen väga tänulik fännidele, kes lõpuvileni toetasid meeskonda. See annab mängijatele ja treeneritele 5% rohkem jõudu ja tahtmist, kui viimastel minutitel liikumine juba valus on. Ma olen väga õnnelik ja me tahame siit jätkata,“ ütles Stamatopoulos lõpetuseks.

Sündmusterohke mängu lõpetuseks teenis üleminutitel oma teise kollase kaardi Mikk Laas. Samal ajal kaotas Tammeka lähim konkurent Tallinna Kalev Viljandile, mis tähendab, et tartlased on nüüd 9. tabelikohast 7 punkti kaugusel.

15. septembril kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - NARVA JK TRANS  2:1 (2:1)
Väravad: 10. Heiko Tamm, 12. Rauno Tutk - 14. Vladislav Ivanov
Hoiatused: 63. Martin Hurt, 69. Kaspar Kaldoja, 79., 90. Mikk Laas - 53. Jevgenis Kazura
Eemaldamine: 90. Mikk Laas

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 5-Kaldoja, 15-Hurt, 12-Tutk, 16-Naggel (60. 88-Paabut), 32-Tamm (70. 27-Perlin), 7-Siim Tenno, 43-Mboungou, 17-Laas, 10-Nimo (82. 23-Tiirik), 11-Pakk.
Varus: 98-Kütt, 88-Paabut, 27-Perlin, 30-C. Anderson, 13-Lorenz, 92-Simo Tenno, 23-Tiirik.

JK Trans: 1-Prikhodko, 2-Kazura, 15-Kitto, 10-Abramenko, 14-Grigorjev (75. 21-Kutuzov), 5-Kazakov (70. 9-Gruznov), 19-Irie (46. 12-Bukatkin), 20-Ivanov, 7-Gussev, 13-Dubõkin, 17-Alekseev.
Varus: 9-Gruznov, 18-Zaicevs, 21-Kutuzov, 16-Škinjov, 12-Bukatkin.

Mänguolud: +15, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.