21

07.2024

18:39

Tartu derbi kujunes Tammeka duubli jõudemonstratsiooniks

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga B 19. vooru kohtumised, mille jooksul löödi viie mänguga 27 väravat. Nõmme Kalju FC U21 alistas 5:1 Läänemaa JK, FC Kuressaare U21 sai 4:2 jagu Pärnu Jalgpalliklubist, Tartu JK Tammeka U21 oli 7:1 parem FA Tartu Kalevist, Tallinna JK Legion võitis 5:0 Jõhvi FC Phoenixit ning Viljandi JK Tulevik tegi 1:1 viigi JK Narva Transi duubelmeeskonnaga.

Nõmme Kalju FC U21 – Läänemaa JK

Laupäeval kell 12.00 Hiiu kunstmurustaadionil alanud kohtumine algas kodumeeskonna juhtimisel. Kalju duubli eest avas 19. minutil skoori Lucas Serravalle Spinola, eduseisu suurendas kaks minutit hiljem Koki Hayashi. Teise poolaja alguses vähendas Kristo Enn Läänemaa kaotusseisu minimaalseks, kuid minut hiljem oli Spinola mängu teisest tabamusest Kalju duubli eduseis taas kaheväravaline. 55. minutil vormistas Spinola kübaratriki, ta on kolme mänguga löönud Esiliiga B–s üheksa väravat. Mängu viimase värava lõi 82. minutil Sten Tragon, kes tegi Kalju U21 võidunumbriteks 5:2. Nõmme klubi sai tabelisse hooaja üheksanda võidu ning on viimased viis mängu püsinud kaotuseta, võites nendest neli. Läänemaale läks kirja hooaja üheksas kaotus.

Pärnu Jalgpalliklubi – FC Kuressaare U21

Laupäeval kell 12.30 kohtusid Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul Pärnu Jalgpalliklubi ja FC Kuressaare U21. Võõrustajad võitsid kohtumise avapoolaja Eke Tormis Pika 21. minuti tabamusest. Teise kolmveerandtunni alguses suurendas Pikk pärnakate eduseisu, olles taas täpne 49. minutil. Seejärel tuli Kuressaare U21 mängu tagasi ja pööras kohtumise enda kasuks. Saarlaste esimese värava lõi 57. minutil Anton Volossatov ning 68. minutil viigistas Eerik Poopuu mänguseisu. 86. minutil viis Volossatov oma mängu teise tabamusega Kuressaare duubli juhtima ning teisel üleminutil vormistas Marcus Puust saarlaste mängu neljanda väravaga kohtumise lõppseisu. Kuressaare U21 sai tabelisse hooaja 12. võidu, nad on teeninud kolm punkti kuuel korral viimasest seitsmest mängust. Pärnu pidi leppima neljanda järjestikuse ning hooaja üheksanda kaotusega.

Jõhvi FC Phoenix – Tallinna JK Legion

Laupäeval kell 15.00 läksid Heino Lipu staadionil vastamisi Jõhvi FC Phoenix ja Tallinna JK Legion. Külalised võitsid avapoolaja Kirill Belenikini 30. minuti väravast. Teine kolmveerandtund kuulus veelgi kindlamalt tallinlastele. Esmalt suurendas 63. minuti penaltist eduseisu Martin Eensalu, kes sai kirja hooaja seitsmenda tabamuse. Viis minutit hiljem lõi Legioni kolmanda värava Aleksandr Volodin ja 73. minutil suurendas seisu Andre Balta, kellele oli tegu hooaja kaheksanda väravaga. Mängu lõpptulemuse vormistas 77. minutil Belenikin. Legion sai tabelisse hooaja kümnenda võidu, nad on saanud viimasest viiest mängust neljal punktilisa kolme kaupa. Phoenixil tuli vastu võtta hooaja kümnes kaotus, nad on jäänud võiduta neljas mängus, kaotades neist kolm.

Tartu JK Tammeka U21 – FA Tartu Kalev

Mänguvooru keskne vastasseis leidis aset Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul, kus kõlas laupäeval kell 15.00 Tartu derbi avavile. Tammeka duubel läks kohtumist juhtima Akaki Gvineria 44. sekundi väravast, kuid Kalev viigistas mängu Robin Kooli 12. minuti väravast. 21. minutil sai Tammeka duubel, mille realiseeris Gvineria, viies kodumeeskonna taas juhtima. Avapoolaja lõpus suurendas Tammeka duubli eduseisu Hugo Salmar, kelle 40. minuti värav andis kodumeeskonnale vaheajaks 3:1 eduseisu. Teisel kolmveerandtunnil jätkas Tammeka U21 hea rütmiga. 51. minutil tegi skoori nende keskkaitsja Mait Vaino ning kuus minutit hiljem oli täpne Tammeka duubli ääreründaja Robin Mathias Müür. Mängu lõpus lõi Salmar enda mängu teise ja Tammeka duubli kuuenda värava ning esimesel üleminutil vormistas 7:1 lõppseisu Renat Samulin. Ülekaaluka derbivõiduga sai Tammeka U21 tabelisse hooaja 12. võidu, Kalev pidi leppima hooaja seitsmenda kaotusega.

Viljandi JK Tulevik – JK Narva Trans U21

Esiliiga B 19. voor lõpes Viljandis, kus kohalikul linnastaadionil kohtusid pühapäeval algusega kell 12.30 Viljandi JK Tulevik ja JK Narva Trans U21. Mitmeid esindusvõistkonna mängijaid kasutanud narvakad läksid kohtumist juhtima Leonardo Roloni 37. minuti tabamusest. Teisel poolajal viigistas kodumeeskonna eest mänguseisu Roven Pilv, kes oli täpne 59. minutil. 1:1 viigiga lõppenud kohtumine oli selle Esiliiga B vooru mäng, kus sündis kõige vähem väravaid. Viljandlased hooaja teise viigiga kuuemängulise kaotuste seeria, piirilinlased pikendasid enda hooaja kuuenda viigiga käimasoleva kaotuseta seeria neljamänguliseks.

Esiliiga B liider 19. vooru järel on endiselt Tammeka U21, kes on kogunud 40 punkti. Mängu vähem pidanud Kuressaare U21 jääb maha kolme punktiga. Kolmandal kohal on 32 punkti kogunud Legion. Neljandat kuni seitsmendat kohta lahutab kaks punkti: Nõmme Kalju duublil ja Tartu Kalevil on kirjas 28 punkti, Narva Transi duublil 27 ja Läänemaal 26 punkti. Üheksandal kohal on 18 punkti tabelisse kirjutanud Jõhvi Phoenix ning tabeli lõpus jätkuvalt kaheksa punkti kogunud Viljandi Tulevik.

Tartu JK Tammeka U21 alistas 19. vooru Tartu derbis suurelt linnarivaal Tartu Kalevi. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee