29

09.2024

19:59

Tartu derbis jäi peale Tammeka duubel

Esiliiga B–s mängiti möödunud nädalavahetusel 30. vooru kohtumised. Nõmme Kalju FC U21 alistas 3:0 Viljandi JK Tuleviku, Tartu JK Tammeka U21 võitis 4:1 FA Tartu Kalevit, Pärnu Jalgpalliklubi oli 1:0 parem JK Narva Transi duubelmeeskonnast, Jõhvi FC Phoenix sai 3:1 jagu Tallinna JK Legionist ning Läänemaa JK alistas 2:1 FC Kuressaare duubelmeeskonna.

Nõmme Kalju FC U21 – Viljandi JK Tulevik

Laupäeval kell 12.30 Hiiu kunstmurustaadionil alanud kohtumise esimene värav sündis 42. minutil, kui võõrustajate eest oli täpne Koki Hayashi. 60. minutil suurendas Kalju eduseisu Stanislav Agaptšev ning mängu lõppskoori vormistas 89. minutil Sten Tragon. Kalju duubel sai tulemusega 3:0 hooaja 18. võidu, Tulevik pidi kolmemängulise võiduseeria järel leppima hooaja 19. kaotusega.

FA Tartu Kalev – Tartu JK Tammeka U21

Mänguvooru väravaterohkeimaks kohtumiseks kujunes laupäeval kell 12.30 Ülenurme staadionil peetud Tartu derbi. Tartlased läksid mängu Akaki Gvineria 41. minuti väravast juhtima, kuid kodumeeskond viigistas 53. minutil mänguseisu. Kaks minutit hiljem viis Gvineria külalised oma hooaja 20. Esiliiga B tabamusest uuesti juhtima ning 70. minutil suurendas Hugo Salmar Tammeka duubli eduseisu kaheväravaliseks. Mängu lõppseisu vormistas 83. minutil Andres Dobõšev-Proosväli, kes tegi mänguseisuks 4:1. Tammeka duubel sai hooaja 18. võidu, Kalev pidi kolmemängulise võiduseeria järel leppima hooaja 11. kaotusega.

Pärnu Jalgpalliklubi – JK Narva Trans U21

Esiliiga B laupäev jätkus kell 15.00 Pärnu Rannastaadionil. Mängu ainus värav sündis 83. minutil, selle autoriks oli Pärnu ääreründaja Marko Mardiste. Mängu 11. üleminutil sai mõlema meeskonna üks mängija punase kaardi: Transi poolkaitsja Vaja Nemsadze sai sobimatute väljendite eest otse punase kaardi, 73. minutil väljakult lahkunud Pärnu äärekaitsja Oskar Pulst sai pingilt ebasportliku käitumise eest teise kollase kaardi. Pärnakad said 1:0 võiduga tabelisse hooaja kaheksandad kolm punkti, Transi duubel pidi leppima hooaja 10. kaotusega.

Tallinna JK Legion – Jõhvi FC Phoenix

Laupäevane mängupäev lõppes kell 19.00 Sportland Arenal alanud kohtumisega. Külalised juhtisid mängu juba 12. minutiks kolme väravaga: esmalt lõi Jelissei Zahharov seitsmendal minutil oma hooaja 19. värava, kolm minutit hiljem suurendas Jõhvi meeskonna eduseisu Stepan Karhanin ning kaks minutit hiljem oli täpne Bogdan Stoyanov. 40. minutil vähendas Legioni kaitsja Nikita Salamatov võõrustajate kaotusseisu, kuid see jäi nii kodumeeskonna kui kogu mängu viimaseks tabamuseks. Phoenix sai tulemusega 3:1 hooaja üheksanda võidu, Legion pidi leppima hooaja 12. kaotusega.

Läänemaa JK – FC Kuressaare U21

Mänguvoor lõppes pühapäeval kell 12.30 alanud kohtumisega Haapsalu linnastaadionil. Läänemaa läks kohtumist juhtima Martin Salfi 43. minuti väravast, kuid Karmo Metsmaa viigistas 54. minutil saarlaste eest mänguseisu. Kümme minutit hiljem oli Salf taas täpne, kindlustades oma mängu teise väravaga Läänemaale 2:1 võidu. Läänemaa lõpetas hooaja 11. võiduga viis mängu kestnud võiduta seeria, Kuressaare viimasest kuuest mängust viienda kaotuse.

Esiliiga B tabeliliider on 30. vooru järel endiselt Tammeka U21, kes on kogunud 60 punkti. Kalju duubel on lähima jälitajana nelja punkti kaugusel. Seejärel tuleb suurem vahe: Kalev on 47 silmaga kolmas, tartlastest mängu vähem pidanud Legion ja Kuressaare duubel kahe vähema punktiga vastavalt neljas ja viies ning samuti mängu vähem pidanud Transi duubel 41 punktiga kuues. Läänemaa on 38 punktiga seitsmes, Phoenix 34 punktiga kaheksas ning Pärnu 29 silmaga üheksas. Tulevik on 28 punktiga kümnendal kohal.

Tartu JK Tammeka U21 on endiselt Esiliiga B tabeliliider. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee