25

05.2024

21:26

Teist poolaega valitsenud Levadia teenis klubi 11. karikavõidu!

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti täna, 25. mail finaalkohtumine, mis viis vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna. 0:2 kaotusseisu seljatanud Levadia teenis võiduga klubi ajaloo 11. karikavõidu.

Avapoolaega valitses pea täielikult Paide, kes asus 12. minutil ka mängu juhtima. Tabamusele tegi eeltöö Patrik Kristal, kes röövis Levadia kaitsja jalalt palli ning leidis hea sööduga Robi Saarma, kes lahendas võimaluse kindlalt. 35. mänguminutil oli Paidel karistusala lähistelt kasutada karistuslöök ning kuigi Saarma katse suutis Levadia blokeerida, tegi Thomas Agyepong jätkuolukorrast seisuks 2:0. Saarmal oli esimese kolmveerandtunni jooksul veel häid võimalusi – üks Kristali tsenderdusest, teine penaltist –, ent mänguseisu need olukorrad ei muutnud.

Levadia sai avapoolaja lõpus juba oluliselt parema hoo sisse ning seda jätkati ka teisel kolmveerandtunnil, kus Paidele sisuliselt võimalust ei antudki. Oma väravate arve avati 48. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras tegi võimsast löögist skoori Mihkel Ainsalu. Viigiväravatki ei tulnud kaua otsida: ka see sündis nurgalöögist, ent läks sedapuhku kirja Paide omaväravana. Eduseisuni jõudis Levadia 73. minutil, kui Edgar Tur vedas meeskonna rünnakule ning Joao Pedro De Moura Siembarski sai kauglöögist jala valgeks. 4:2 lõppseisu vormistas 82. minutil head individuaalset meisterlikkust demonstreerinud Michael Schjønning-Larsen.

Levadia jaoks oli tegu läbi aegade 11. karikavõiduga. Paide on varasemalt karikavõitjaks kroonitud korra, 2022. aastal.

Klubijalgpalli pidupäeva osana selgitati päeva esimeses pooles naiste karikavõitja. Ka siin teenis võidu aegade tituleerituim klubi: 2:0 võidu sai kirja Tallinna FC Flora, kelle jaoks oli tegu 9. karikavõiduga.

Evald Tipneri karikavõistluste 2024. aasta võitja on Tallinna FCI Levadia. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee