13

08.2022

20:45

Thunder Arvutitark tunnistas väravaterohkes finaalis Läti klubi paremust

Pärnus Sportland Beach Arenal toimunud rannajalgpalli Läänemere liiga finaalturniir, kui ainsa Eesti klubina võistlustulle jäänud BSC Thunder Arvutitark jäi finaalis 6:9 alla Läti esindajale Vides Tehnika Erawadee.

Poolfinaalis pidas Thunder Arvutitark maha põneva heitluse Rootsi klubi Bemannia FC Stockholmiga. Bemennia asus mängu juhtima esimesel kolmandikul, kui kiirrünnaku lahendas resultatiivselt Daniel Granberg. Viik toodi tabloole juba lahtilöögil, kui täpne oli Henry Remmelgas ning võrdses seisus ka avakolmandik lõppes. Teist kolmandikku alustasid teravamalt taas rootslased, kui lihtsa söödumängu järel haarati juhtohjad ning Sebastian Hjerpebo tegi mõned minutid hiljem seisuks juba 3:1. Thunder Arvutitark nõelas jällegi lahtilöögist, kui sel korral oli täpne Ervin Stüf. Viimasel kolmandikul tegi esmalt skoori Bemennia. Thunder Arvutitark ei lasknud sellest aga pead norgu ning vastaste omavärav ja Bruno Roosnurme tabamus viisid kohtumise lisaajale, kus lõi otsustava värava Gregor Sedrik, tuues Eesti klubile 5:4 võidu.

Finaalis ootas ees Läti klubi Vides Tehnika Erawadee, kes alistas poolfinaalis põhiturniiri võitnud Taani meeskonna BSC Copenhageni 4:2. Finaali avavärav sündis esimesel kolmandikul, kui lätlased tegid skoori nurgalöögijärgsest kiirrünnakust. Esimesele vaheajale siirdus Vides Tehnika 2:1 eduseisus, sest lõpusekunditel olid Vides Tehnika poolt resultatiivne Andrii Pashko ja Eesti klubi poolelt sai värava kirja Gregor Sedrik. Teisel veerandil õnnestus Vides Tehnikal lüüa kaks vastuseta väravat ning läks juhtima juba 4:1. Viimast, äärmiselt resultatiivset kolmandikku, alustasid mõlemad meeskonnad tormiliselt, kui Läti klubi tegi skoori lahtilöögist, seejärel vähendas Albert Anissimov kaotusseisu, kuid Vides Tehnika oli uuesti täpne keskringist. Kokkuvõttes näitasid teravamat minekut külalised, kes võtsid lõpuks kindla võidu.

Kolmanda koha teenis Copenhagen, kes alistas otsustavas mängus Bemennia suurelt 7:0.

Esmakordselt toimunud Läänemere liigast võtsid tänavu osa veel Eesti klubid Nõmme BSC Olybet, SK Augur Enemat BSC ja BSC Pärnu ning Läti klubi BSC LAT.