12

07.2021

19:49

Tipneri karikasarjas selgitati mitmed 1/32-finaali pääsejad

Möödunud nädalavahetusel, 10. ja 11. juulil mängiti Tipneri karikasarjas 1/64-finaali kohtumisi ning peeti ka esimene 1/32-finaal. Soccernet.ee vahendusel sai kaasa elada FC Elva ja Tartu Team Helmi kohtumisele, kus edasipääseja selgitati lisaajal.

Laupäeval, 10. juulil oli Tipneri karikasarjas kavas mängida 8 kohtumist, ent väljakule astuti neist vaid neljas – vastase võistlemisest loobumise tõttu teenisid otse edasipääsud 1/32 finaali Viljandi JK Tulevik U21, Valga FC Warrior, JK Narva Trans ning FC Nõmme United. Päeva esimeses kohtumises võõrustas igapäevaselt III liigas palliv FC Vastseliina IV liiga meeskonda FC Teleiost, kelle üle teeniti kindel 4:0 võit. Edasipääsu järgmisse vooru kindlustasid enda jaoks ka Rakvere JK Tarvas, kes alistas rahvaliiga meeskonna FC Puhkus Mehhikos seisuga 3:1, ning Tallinna FC Ararat, kes teenis võõrsil 1/32-finaalis rahvaliigas mängiva FC EstHam Unitedi üle 6:0 võidu. Mängupäeva suurima võidu sai kirja Esiliiga B meeskond Ida-Virumaa FC Alliance, kes alistas III liigas mängiva Tartu JK Welco X seisuga 10:1

Pühapäeval, 11. juulil mängiti viis 1/64-finaali kohtumist. 5:2 võiduga teenis edasipääsu Annelinna Ajaxi alistanud Tallinna JK Legion U21, SK Imavere oli 5:4 üle Märjamaa Kompaniist, rahvaliiga meeskond FCP Pärnu alistas IV liiga meeskonna Rumori Calcio II Tallinna 4:1 ning võidurõõmu tundis ka Tallinna JK Jalgpallihaigla, kes sai FC Tallinna Wolvesi üle kirja 5:1 võidu.

Soccernet.ee portaali vahendusel sai pühapäeval kaasa elada mängupäeva kõige pingelisemale finaalile, kus läksid vastamisi Esiliiga meeskond FC Elva ning III liiga Lõuna piirkonnas palliv Tartu Team Helm. Normaalajal kumbki meeskond vastase väravasse ühtki palli saata ei suutnud, mis tähendas, et edasipääseja selgitamiseks läks tarvis lisaaega. Kohtumise otsustamiseks piisas FC Elvale seejärel vaid lisaaja esimesest poolajast: Ats Joandi oli täpne 94. minutil, neli minutit hiljem lisas teise Paul-Feliks Frei ning 3:0 lõppseisu vormistas mõni minut enne lisaaja avapoolaja lõppu Ekke Lõbu.

FC Elva – Tartu Team Helm 1/64-finaal on järelvaadatav siit.

Tipneri karikasarjas jätkatakse 1/64-finaalidega 13.-21. juulil, kõik 1/32-finaali kohtumised mängitakse 23.-25. juulil. Seniste tulemuste ja kõikide kohtumiste protokollidega saab lähemalt tutvuda SIIT.