17

09.2020

10:14

Tipneri karikavõistlustel olid võidukad Tulevik ja Volta

Tipneri karikavõistlustel peeti eile kaks mängu, kui 1/16-finaali jõudis II liiga meeskond Põhja-Tallinna JK Volta ning koha 1/8-finaalis kindlustas Premium liiga võistkond Viljandi JK Tulevik.

Esmalt pandi pall mängu Oru Põhikooli staadionil, kus Viljandi mängis II liiga meeskonna FC Kose üle 8:0. Herol Riibergi penaltist 15. minutil juhtima läinud Tulevik lõi juba avapoolajal viis väravat, kui kaks väravat lõid Rainer Peips ning Herol. Ühe lisas Nikita Komissarov.

Teisel poolajal oli kahel korral täpne vahetusest sekkunud Pavel Marin (pildil) ning ühe lisas 19-aastane Gustav-Hendrik Seeder, kelle senine ainus tabamus Tuleviku esindusmeeskonna särgis (ametlikus mängus) pärines 2018. aasta novembrikuust FC Flora vastu Premium liigas.

Kui Viljandi pääses kaheksandikfinaali, siis koha 1/16-finaalis lunastas JK Volta, kes mängis kodus kindlalt 4:0 üle FC Järva-Jaani. Martin Kivi viis Põhja-Tallinna meeskonna juba neljandal minutil juhtima ning John Umokoro ja Martin Nurmsaare väravad vastavalt 31. ja 36. minutil andsid vaheajaks koduvõistkonnale kolmeväravalise eduseisu. Õhtu viimase värava Sõle kunstmuruväljakul lõi 48. minutil Gerd Ärsis.

Järgmine 1/16-finaal toimub 23. septembril samuti Premium liiga võistkonna osavõtul, kui Tallinna FCI Levadia vastaseks on Lilleküla JK Retro (III liiga). Arvukalt mänge peetakse 29. ja 30. septembril, ajakava leiab SIIT.