10

05.2023

10:53

Tipneri karikavõistlustel selguvad finalistid

Tänavused Tipneri karikavõistlused on jõudmas lõpusirgele: 10. ja 11. mail peetakse poolfinaalkohtumisi, mille tulemusena selguvad karikavõistluste finalistid.

Esimene edasipääseja selgub täna, 10. mail, kui poolfinaalis lähevad vastamisi Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka. Meeskonnad on Premium liigast teineteisele vägagi tuttavad ning ka sel hooajal juba kaks korda kohtutud: aprillikuus lepiti 1:1 viiki, täpselt nädal aega tagasi sai aga Tammeka valusa 0:3 kaotuse. Karikavõistluste veerandfinaalist edenes Tammeka väga kindla 6:1 võiduga, Flora vajas Kuressaare vastu aga penaltiseeriat.

Flora ja Tammeka vahelise poolfinaali avavile kõlab Sportland Arenal kell 19.00 ning sellele saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel. Mängu peakohtunik on Karl Koppel, abikohtunikud on Riivo Stolts ja Erkko Liiv ning neljas kohtunik on Maksim Ramazanov. Videokohtunikena tegutsevad Kristjan-Eric Lääne ja Aron Härsing.

Päev hiljem, 11. mail selgitavad karikavõistluste teise finalisti JK Tabasalu ja JK Narva Trans. Igapäevaselt meeste Esiliigas võistlev Tabasalu on karikavõistlustel näidanud võimsat minekut: kaheksandikfinaalis lülitati konkurentsist mullune Premium liiga neljas Nõmme Kalju, veerandfinaalis saadi jagu oma mullusest suurimast rivaalist FC Tallinnast. Trans alistas kaheksandikfinaalis Tallinna Kalevi ning sulges aprillikuus ukse poolfinaali Paide Linnameeskonna jaoks.

Tabasalu ja Trans lähevad Tabasalu Arenal vastamisi kell 19.00, mängust vahendab otsepilti Soccernet TV. Mängu peakohtunik on Martti Pukk, teda abistavad äärtel Thor Vaas ja Silver Sepp ning neljas kohtunik on Karl Kena. Videokohtunikena on ametis Joonas Jaanovits ja Sander Saga.

Poolfinaalide võitjaid ootab 3. juunil ees suur finaal, mis on traditsiooniliselt osa A. Le Coq Arenal toimuvast klubijalgpalli pidupäevast. Üritusel selgitatakse ka naiste karikavõistluste ja U19 Eliitliiga Meistriliiga võitjad.