11

04.2023

13:15

Tipneri karikavõistlustel selguvad poolfinalistid

Tipneri karikavõistlused on jõudnud otsustavasse faasi: võistlustulle on jäänud kaheksa meeskonda, kes selgitavad edasipääsejad 11. ja 12. aprillil toimuvates veerandfinaalides.

Täna, 11. aprillil lähevad veerandfinaalis vastamisi FC Kuressaare ja Tallinna FC Flora. Meeskondade viimasest omavahelisest vastasseisust on möödas vaid kolm päeva: 8. aprillil kohtuti Premium liigas, kus jäi seisuga 4:1 peale Flora. Premium liigas kohtuti mullu neljal korral ning kui esimesed kaks lõppesid Flora kindla võiduga, siis viimases kahes mängus näitas Kuressaare head vastupanu ning viik jäi mõlemal juhul ühe värava kaugusele.

Kuressaare - Flora veerandfinaali avavile kõlab Kuressaare kunstmurustaadionil kell 19.00 ning mängule saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel. Mängu peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud on Aron Härsing ja Erkko Liiv ning neljas kohtunik on Rasmus Maalinn. Videokohtunikena tegutsevad Kevin Kaivoja ja Tauno Rämson.

Samal ajal pannakse pall mängu ka Kohtla-Järve kunstmuruväljakul, kus edasipääseja selgitavad Jõhvi FC Phoenix ja JK Noova ühendmeeskond ja Tartu JK Tammeka. Ühendmeeskonna näol on tegemist ainsa seni võistlustules oleva Teise liiga meeskonnaga, kes muuseas avas möödunud nädalavahetusel põhja/ida piirkonnas liigahooaja võidukalt. Tammeka pole Premium liigas seni ühtki võitu teeninud, punkte on kirja saadud kahest viigimängust.

Mängu avavile kõlab kell 19.00 ning sellest vahendab otsepilti jalgpall.ee. Mängu peakohtunik on Paul Kask, keda abistavad äärtel Henri Kuusk ja Dmitri Vinogradov. Neljanda kohtunikuna on ametis Kaarel Kuznetsov.

Kolmapäeva, 12. aprilli veerandfinaalis selgitavad Premium liiga meeskondade vastasseisus edasipääseja JK Narva Trans ja Paide Linnameeskond. Meeskonnad on omavahel sel hooajal juba kohtunud, kui Premium liiga avavoorus teenis 2:1 võidu Paide. Möödunud liigahooajal Transil Paidet võita kordagi ei õnnestunud, küll aga mängiti juulikuus välja 1:1 viik, kusjuures punkti päästis Paide toona mängu viimastel minutitel.

Narva Kalev-Fama staadionil kõlab avavile kell 19.00, otsepildis saab kohtumisele kaasa elada Soccernet TV vahendusel. Mängu peakohtunik on Juri Frischer, abikohtunikud on Veiko Mõtsnik ja Andrus Õun ning neljas kohtunik on Marko Liiva. Mängu teenindavad ka videokohtunikud, kelleks on Kristjan-Eric Lääne ja Jaan Roos.

Neljas veerandfinaal peetakse samuti 12. aprillil, kui väljakule astuvad JK Tabasalu ja FC Tallinn. Vastasseis tõotab tulla väga põnev: tegemist on tänavuseks hooajaks Esiliigasse tõusnud meeskondadega, kes olid mullu Esiliiga B tiitliheitluses teineteise suurimad konkurendid. Otsustav viimase vooru mäng kujunes tõeliseks trilleriks: Tabasalu, kellele piisanuks tiitli teenimiseks viigist, lõi 1:1 värava 90. minutil, ent kolm minutit hiljem jõudis FC Tallinn otsustava võiduväravani. 2023. aastal meeskonnad veel kohtunud ei ole.

Tabasalu Arenal pannakse pall mängu kell 19.00 ning kohtumisele saab otsepildis kaasa elada jalgpall.ee vahendusel. Mängu peakohtunik on Jagnar Jakobson, teda abistavad äärtel Silver Kõiv ja Sten Klaasen ning neljanda kohtunikuna tegutseb Voiteh Karnatsevitš.