10

04.2023

15:33

TIPPHETKED I Kalju – Paide kohtumine sai dramaatilise lõpplahenduse

Nädalavahetusel peetud Premium liiga 6. vooru mängudest väljusid võidukalt JK Narva Trans, Tallinna FC Flora, Pärnu JK Vaprus ja Tallinna FCI Levadia. Nõmme Kalju FC ja Paide Linnameeskonna omavaheline kohtumine sai dramaatilise lõpplahenduse, kui neljandal üleminutil lõi Paide kohtumise 1:1 viigivärava.

Laupäevase mängupäeva avakohtumises pööras JK Narva Trans kaotusseisu võiduks, alistades võõrsil Harju JK Laagri 2:1. Sellega lõpetas Trans möödunud hooajal alanud üheksamängulise võitudeta seeria ning avas tänavuses liigatabelis punktiarve. Laagri kunstmurustaadionil toimunud mängus oli Transi esialgu tagaajaja rollis. 19. minutil viis Harju juhtima Roman Sobtšenko ning peagi jõudis väravani ka Trans, ent videokohtunik tuvastas kontrolli käigus suluseisu. Määrustepärase tabamuseni jõudis meeskond avapoolaja lõpus, kui täpne oli Daniil Tarassenkov, ning 2:1 võidu kindlustas 66. minutil Alex Markovici löödud värav. Mõlemad mängumehe jaoks oli tegu Premium liiga debüütväravaga. Pärast viit mängu asub Trans kolme punktiga tabelis kaheksandal positsioonil, Harju langes aga punase laterna rolli.

Tipphetked:

Harju JK Laagri Roman Sobtšenko:

JK Narva Trans Sergei Terehhov:

Päeva teises mängus teenis tabeliliider Tallinna FC Flora võõrsil kindla 4:1 võidu FC Kuressaare üle. Kohtumine Kuressaare kunstmurustaadionil algas võõrustava meeskonna jaoks ehmatusega, kui kahe kiire tabamuse järel jäädi kaotusseisu. 11. minutil lõi Flora avavärava Martin Miller, vaid minut hiljem duubeldas skoori Nikita Mihhailov. Kümmekond minutit hiljem jäi Kuressaare platsil vähemusse, kui lühikese ajaga teenis kaks kollast kaarti Mairo Miil. 41. minutil suurendas Flora eduseisu 3:0 Michael Lilander, virutades kauglöögi ristnurka. Märten Pajunurmel õnnestus küll avapoolaja teisel lisamininutil Kuressaare eest üks tagasi lüüa, ent rohkemaks meeskonnal rammu ei jagunud. 57. minutil kindlustas Florale 4:1 võidu Sergei Zenjovi tabamus. Flora jätkab tabelis 13 punktiga liidripositsioonil, Kuressaare on nelja silmaga seitsmes.

Tipphetked:

FC Kuressaare Mattias Männilaan:

Tallinna FC Flora Sergei Zenjov:

Laupäevane Premium liiga mängupäev sai lõpu Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul, kus Vaprus teenis oma hooaja teise võidu, alistades Tartu JK Tammeka 1:0. Pikalt viigiseisus püsinud mängu saatuse otsustas 90. minutil Kevin Kauber, realiseerides vahetusest mängu sekkunud Ronaldo Tiismaa söödu. 84. minutil sekkus Tammeka poolt mängu pikast vigastusest taastunud Artur Uljanov. Vaprus on viie mänguga teeninud 8 punkti, mis paigutab nad viiendale positsioonile. Tammeka, kel on peetud üks mäng vähem, asub üheksandal kohal.

Tipphetked:

Pärnu JK Vaprus Kevin Kauber:

Tartu JK Tammeka Artur Uljanov:

Pühapäeval peeti Premium liigas kaks kohtumist, kui vastamisi läksid Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond ja JK Tallinna Kalev – Tallinna FCI Levadia.

Dramaatilise lõpplahenduse saanud põnevusmängus leppisid Kalju ja Paide 1:1 viiki. Kohtumine Sportland Arenal algas Paide jaoks kerge ehmatusega, kui Kalju pääses 30 sekundi jooksul pärast avavilet kahel korral kiirelt rünnakule. Paide jaoks hoidis halvima ära Ebrima Jarju, kes suutis tõrjuda nii Pavel Marini kui Igor Subbotini pealelöögid. Kui avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, siis 49. minutil viis Ilja Antonovi individuaalne meisterlikkus Kalju 1:0 juhtima. Kui esmalt tundus, et mäng on juba tehtud ja lõpuvile kõlamas, andis Siim Luts otsustava söödu Babou Chamile, kes kastis 90+4. minutil kõige kõrgemale kerkis ning peaga palli väravasse saatis, tehes seisuks 1:1. Chami jaoks oli tegemist Premium liiga debüütväravaga. Kalju asub üheksa punktiga kolmandal, Paide kaheksa silmaga neljandal positsioonil.

Tipphetked:

Nõmme Kalju FC Kaido Koppel:

Paide Linnameeskond Karel Voolaid:

Mängu parim Siim Luts:

Vooru viimases duellis teenis Tallinna FCI Levadia hooaja neljanda järjestikkuse võidu, kui võõrsil oldi seisuga 2:0 üle JK Tallinna Kalevist. Levadia väravate eest hoolitsesid 11. minutil Aleksandr Zakarliuka ja 37. minutil Ernest Agyiri. Premium liiga tabelis jätkab Levadia teisel positsioonil, olles viie mängu järel teeninud 13 punkti. Kalev langes tabelis seitsme punktiga kuuendale positsioonile.

Tipphetked:

JK Tallinna Kalev Daniel Meijel:

Tallinna FCI Levadia Nikita Vassiljev:

Premium liiga 7. vooru kohtumised peetakse tuleval nädalavahetusel 15. ja 16. aprillil.