03

04.2023

11:41

TIPPHETKED | Viienda vooru suurima võidu sai Tallinna FCI Levadia

Möödunud nädalavahetusel, 1. ja 2. aprillil peeti Premium liigas viienda vooru kohtumised. Võiduga lahkusid väljakult Paide Linnameeskond, Nõmme Kalju FC, JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia.

Vooru avapäeval, 1. aprillil peeti kolm kohtumist, mil vastamisi läksid Tallinna FC Flora – Tartu JK Tammeka, Paide Linnameeskond – Harju JK Laagri ning Nõmme Kalju FC – JK Narva Trans.

Tartu JK Tammeka sepistas teist vooru järjest üllatustulemuse. Kui eelmises voorus mängiti kodus Paide Linnameeskonnaga väravateta viiki, siis laupäeval jagati Sportland Arenal tulemusega 1:1 punkte tabeliliidri Tallinna FC Floraga. Tammeka haaras edu 18. minutil Flora keskkaitsja Markkus Seppiku omaväravast. Ülejäänud mängu viigiväravat jahtinud Flora jõudis sihile kolmandal üleminutil, kui Marko Lipu tsenderduse lõi viielt meetrilt väravasse Sergei Zenjov. Flora jätkab tabelis kümne punktiga liidripositsioonil, Tammeka on kahe silmaga kaheksandal kohal.

Tipphetked:

Tallinna FC Flora peatreener Jürgen Henn kommentaar:

Tartu JK Tammeka väravavahtide treener Mait Toom:

Päeva teises kohtumises alistas Paide Linnameeskond koduväljakul liiga uustulnuka Harju JK Laagri 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi Abdul Razak Yusif, kes Robi Saarmaa tsenderduse karistusalas peaga Harju lati alla saatis. Harju otsis küll viigiväravat, ent seekord jäi see löömata. Seitsme punktiga on Paide Linnameeskond tabelis viies, Harju JK Laagri paigutub ühe punktiga üheksandale kohale.

Tipphetked:

Paide Linnameeskond peatreener Karel Voolaid:

Harju JK Laagri peatreener Victor Manuel Gomes Da Silva:

Laupäevasele mängupäevale pani punkti Nõmme Kalju FC ja JK Narva Transi vastasseis, kus avapoolaja lõpus sündinud väravatest kallutas võõrustav meeskond mängu 2:0 enda kasuks. Kalju avavärava lõi Premium liigas 375. mängu pidanud Igor Subbotin, kes saatis 41. minutil Alex Matthias Tamme söödu Narva Transi puuriluku jaoks püüdmatult väravasse. Vaid paar minutit hiljem realiseeris Tamm kindlalt penalti, kindlustades Kaljule 2:0 võidu. Kalju on kaheksa punktiga kolmandal positsioonil, Transil on liigas punktiarve veel avamata ning tabelis asutakse viimasel kohal.

Tipphetked:

Nõmme Kalju FC peatreener Kaido Koppel:

JK Narva Trans peatreener Sergei Terehhov:

Pühapäevase, 2. aprilli mängupäeva esimeses kohtumises alistas JK Tallinna Kalev võõrsil 2:0 Pärnu JK Vapruse. Külaliste avavärava eest hoolitses 34. minutil Arseni Kovaltšuk, saates latist tagasi põrkunud palli võrku. 52. minutil kindlustas Kalevile 2:0 võidu Tristan Toomas Teeväli, kes realiseeris kindlalt penalti. Kohtumise vähemuses lõpetanud Pärnu otsis küll väravat, ent seekord jäi see löömata.  ETV2 telemängu parima mängija auhinna teenis Kalevi kaitsja Mikk Johannes Siitam. Kalev tõusis võidu toel seitsme punktiga neljandaks, Vaprus langes viie silmaga viiendale kohale.

Tipphetked:

Pärnu JK Vaprus peatreener Igor Prins:

JK Tallinna Kalev peatreener Daniel Meijel:

Mängu parim Mikk Johannes Siitam:

Premium liiga viienda vooru kohtumisele pani punkti Tallinna FCI Levadia, kes alistas Sportland Arenal väravaterohkes kohtumises FC Kuressaare seisuga 4:1. Premium liiga debüütvärava sai kohtumises kirja Felipe Felicio. Avapoolajal sahistas Levadia vastaste väravavõrku kolmel korral – eduseisu avas 3. minutil Felipe Felicio, 34. minutil duubeldas skoori pika soolotriblingu järel Ernest Agyiri ning kolmanda tabamuse kirjutas oma nimele 42. minutil Bourama Fomba. FC Kuressaare sai auvärava kirja avapoolaja esimesel lisaminutil Mattias Männilaane tabamusest. Vahetusest mängu sekkunud Guy Merlin Mollo Bessala lõi 51. minutil kohtumise viimase värava. Kümne punktiga on Levadia tabelis teine, Kuressaare on nelja silmaga seitsmes.

Tipphetked:

Tallinna FCI Levadia väravavaht Karl Andre Vallner:

FC Kuressaare ründaja Mattias Männilaan:

Premium liiga 6. vooru mängud peetakse järgmisel nädalavahetusel, 8. ja 9. aprillil.