10

04.2012

20:12

Toomet ja Leitan juhtisid Levadia kindla võiduni Kuressaare üle

Janar Toometi duubel ja Vitali Leitani kübaratrikk teisel poolajal kindlustasid FC Levadiale Maarjamäel turvalise 5:0 võidu FC Kuressaare üle.

FC Levadia sai Meistriliigas kolmanda järjestikuse võidu ning püsib tabelis kolmandal kohal, vaid ühe punkti kaugusel JK Nõmme Kaljust ja FC Florast.

Kolm väravat löönud Leitan püüdis Meistriliiga kõigi aegade parimate väravalööjate edetabelis kinni pikka aega teist kohta hoidnud Andrei Krõlovi. Mõlema mehe kontol on nüüd 162 väravat. Esikohta hoiab 302 väravaga Maksim Gruznov ja vaevalt keegi tema rekordini küündib.

Kaitsest lähtuvalt mänginud saarlased pidasid esimesel poolajal väljakuperemeeste survele vastu ja suutsid seisu viigilisena hoida. "Meestele tundus, et mäng enam-vähem sujub, tekkis rahulolutunne. Tulime teisel poolajal platsile ilma vajaliku häälestuseta ja karistus saabus kiiresti," tunnistas Meistriliiga märtsi parimaks treeneriks valitud FC Kuressaare juhendaja Sergei Zamogilnõi.

Kohe teise poolaja esimesel rünnakul murdis Igor Subbotin paremalt äärelt trahvikasti ja lõi latti. Väljakule tagasi põrganud palli suunas Janar Toomet peaga väravasse ja vabastas FC Levadia painest. Edasine oli vaid vormistamise küsimus, häid võimalusi jagus rohesärkidel ridamisi. 52. minutil lõi Toomet 2:0, seejärel astus valgusvihku meeskonna kogenuim Leitan ning vormistas kübaratriki. Seejuures tuli Leitan vahetusest platsile 32. minutil Taavi Lauritsa asemele ning siirdus paremale äärele, Janar Toomet omakorda ründeliini Rimo Hundi kõrvale.

"Meil klapib Rimoga koostöö väga hästi, tunnen end ründaja kohal kõige paremini. Kui koos ees olime hakkasid kohe ka momendid tulema ja teisel poolajal õnnestus need ära realiseerida," tunnistas Toomet.

"Teisel poolajal surusime vastased tempoga ära. Tõmbasime hoo üles ja lõime väravaid. 5:0 võidu järel ei saa muud öelda kui jään mänguga rahule," ütles FC Levadia peatreener Marko Kristal.

Eelmises mängs FC Florat sokeerinud viikingitel avanes täna vaid paar poolvõimalust. Külaliste mänguisu kadus teise sisselastud värava järel pea täielikult.

"Meie eesmärgiks oli mängida võitluse peale ja mitte lubada vastastel oma värava juurest rünnakuid ehitama hakata," kirjeldas FC Kuressaare ründaja Raido Reinsalu saarlaste taktikat. "Paraku loovutasime Levadiale keskväljal palju ruumi ja kaotasime 90% kahevõitlustest. Kolm väravat lõid nad meie pallikaotuse järel tekkinud olukordadest. Erinevalt Florast mängis Levadia meie vastu isukamalt ja suutis ääri paremini ära kasutada."

Laupäeval läheb FC Levadia külla JK Tallinna Kalevile ning FC Kuressaare FC Viljandile.

Pildil kahe värava autor Janar Toomet. Foto: Lembit Peegel

10. aprillil kell 18:45 Maarjamäe kompleksi kunstmurustaadion (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - FC KURESSAARE 5:0 (0:0)
Väravad: 46., 53. Janar Toomet, 58., 90., 90.+2. Vitali Leitan
Hoiatused: 43. Aleksandr Kulinitš, 78. Maksim Podholjuzin, 81. Albert Taar - 74. Andre Ilves

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov (60. 2-Ingermann), 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 6-Antonov, 23-Kaljumäe (66. 18-Taar), 10-Subbotin, 7-Toomet, 28-Hunt, 21-T. Laurits (32. 5-Leitan).
Varus: 30-Pikker, 27-Raudsepp, 16-Ustaal, 18-Taar, 2-Ingermann, 9-Rättel, 5-Leitan.

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 13-Rauno Reiman, 4-Kluge, 26-Kivi, 25-Viira, 8-Trasberg, 23-Luup (62. 18-Aljas), 7-Gerasimov, 39-Valmas, 11-Reinsalu, 17-Könninge (62. 10-Ilves).
Varus: 12-Riido Reiman, 10-Ilves, 18-Aljas, 14-Jäger, 19-Seeman, 5-Laja, 15-U. Rajaver.

Mänguolud: +8, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.