02

10.2011

10:39

Trans tegi Tammekaga 28 minutiga sotid selgeks

Narva Trans ei jätnud Kreenholmi staadionil Tartu Tammekale võimalustki, asudes juba kaheksandaks minutiks 2:0 juhtima.

Võõrustajate varaste väravate eest hoolitses ei keegi muu kui nende esiväravakütt Aleksandrs Cekulajevs. Esmalt ületas lätlane Tammeka kaitsjaid kiirusega, teisel korral oli täpne pärast Aleksandr Tarassenkovi pealelööki vasakult äärelt.

Ka külalised panid Transi väravas seisnud Nikita Godenovi korra ohtlikult proovile, kuid noormees demonstreeris priimat reaktsiooni. 28. minutil lendas Transi järjekordne pealelöök posti, kuid nobedaimat nutti näitas Aleksandrs Abramenko, kes jätkupalli sisse lõi ja seisuks 3:0 tegi.

“Saavutasime avapoolajal positiivse tulemuse, mistõttu meie mäng teisel poolajal oli kvalitatiivselt viletsam,” ütles Transi loots Aleksei Jagudin, “kuid see ei takistanud meil mängust võtmast vajalikku tulemust.”

Seisuga rahul olnud Trans naasis poolaja puhkuselt loiumalt ja Tammeka kasutas selle võimaluse initsiatiivi haaramiseks ära. Olukorraga rahulolematu Jagudin tegi vahetusi, mille järel saadi rütm tagasi. Mängu viimane sõna jäi Tarassenkovile, kes tegi hämarduvas Narvas seisuks 4:0.

“Lasime endale lüüa kaks kiiret väravat ja olime juba 28. minutiks 0:3 taga. Sellest olukorrast oli raske tagasi võidelda,” ütles Tartu peatreener Kristjan Tiirik. “Mängisime hästi, teisel poolajal agressiivselt ja oli ka võimalusi värav lüüa. Viimase lasime sisse pimeduse tõttu. Väravavaht lihtsalt ei näinud.”

Võit Tammeka üle tähendas Transi jaoks tabelis teiseks tõusmist. 32 mängust on kogutud 69 punkti. Liider Floral on kaks matši varuks ja 72 silma, Kaljul lähima jälitajana 67 punkti ja üks mäng varuks. Tammeka jätkab seitsmendal positsioonil.

1. oktoober kell 17:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS - TARTU JK TAMMEKA  4:0 (3:0)