14

09.2011

08:18

Transi tugev teine poolaeg murdis Viljandi

Narva Transi võimas teine poolaeg ei jätnud FC Viljandile võimalustki ja Ida-Virumaa meeskond võttis kindla 5:0 võidu.

Transi eest säras taaskord Meistriliiga parim väravakütt Aleksandrs Cekulajevs, kes lisas oma kontole kolm tabamust ja jätkab 34 tabamusega vastava pingerea suveräänse liidrina.

“Esimene poolaeg oli raske, Viljandi osutas südi vastupanu, kuid meil oli õnne, et avapoolaja lõpus ühe ära lüüa suutsime,” rääkis Narva loots Aleksei Jagudin. “Teine poolaeg kulges täiesti erineva häälestatusega. Olime head ja 5:0 on õiglane tulemus.”

Vastuoksa ootustele alustas Kreenholmi staadionil teravamalt hoopis Viljandi. Iseäranis silmapaistev oli Viljandi paremal äärel mänginud Sander Laht, kelle sööstud ja söödud sundisid võõrustajate kaitseliini eksima tihedusega, et ärevamad ajad möödusid hoopis Transi väljakupoolel.

Transi paremal äärel vastas Lahele noor kaitsja Igor Ovsjannikov, kes jagas täpseid sööte ja sai kirja mitu pealelööki. 20 minuti järel hakkas jõudude vahekord oodatult Transi poole kalduma. 45. minutil realiseeris Ovsjannikovi tsenderduse peaga vanameister Maksim Gruznov, lüües sellega oma 296. värava Meistriliigas.

Teisel poolajal ei andnud Trans Viljandile hõlpu. Kübaratriki vormistas Aleksandrs Cekulajevs, sihile jõudis ka Aleksandr Kulik. Oma võimalused olid veel ka Grunzovil, ent löögid lendasid kas liiga kõrgele või liialt mööda.

Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili oli mängu järel sunnitud nentima, et tema noortel hoolealustel puudub veel kogemus Transi masti konkurentidega edukalt toime tulemiseks.

“Lasime end esimese poolaja lõpus lõdvaks ja meie viga karistati ära,” ütles Tšilingarašvili. “Kaotasime äsja kuus põhikoosseisu mängijat ja uue meeskonna ülesehitamine võtab aega. Usun, et järgmisel aastal oleme tugevamad.”

Viljandi eest paistis kokkuvõttes enim silma väravavaht Madis Rajando, esinumber Dmitri Vjaltšinovi puudmisel hankis Transi särgis Meistriliiga kogemusi Nikita Godenov.

Liigatabelis luurab Trans endiselt kolmandal kohal, kuid liiderduost Flora-Kalju ollakse vaid kolme punkti kaugusel. Tõsi, esimesest on neil kaks ja teisest üks mäng enam peetud. Viljandi on 24 punktiga kaheksas.

13. septembril kell 17:45 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS - FC VILJANDI  5:0 (1:0)
Väravad
: 45. Maksim Gruznov, 58., 85., 86. Aleksandrs Cekulajevs, 68. Aleksandr Kulik
Hoiatused: 28. Viktor Plotnikov - 67. Bert Klemmer, 90. Karl Mööl

JK Trans: 1-Godenov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 4-Ovsjannikov, 5-Kazakov, 18-Kulik, 21-Bazjukin (70. 11-Leontovitš), 12-Plotnikov (38. 17-Tarassenkov), 8-Cekulajevs, 9-Gruznov (80. 22-Kutuzov).
Varus: 17-Tarassenkov, 22-Kutuzov, 11-Leontovitš, 7-Bezykornovas.

FC Viljandi: 12-Rajando (85. 1-Ventsel), 5-Sillaste, 23-Klemmer, 4-Indermitte, 15-Liivamägi, 10-Mööl, 45-Munskind, 8-Sinilaid, 18-Lepik (71. 21-Junolainen), 26-Laht (82. 11-Vassiljev), 17-Veis.
Varus: 1-Ventsel, 11-Vassiljev, 21-Junolainen, 77-Lätt.

Mänguolud: +16, vihmane ilm; muruväljak heas seisukorras.