26

08.2022

12:27

Tulevik edenes veenva võiduga Tipneri järgmisse ringi

Tipneri karikavõistlustel peeti 24. ja 25. augustil kolm kohtumist, millega selgitati 1/8-finaali pääsejad. Veenva võiduga tagas koha järgmises ringid Viljandi JK Tulevik, kes saatis vastase võrku palli kuuel korral.

24. augustil kell 19 alanud kohtumine algas nii esiliigas võistleva Viljandi JK Tuleviku kui kolmanda liiga meeskonna Tallinna FC Zeniti jaoks otsivalt ning väravateta viik püsis tablool pea 40 minutit. Seejärel leidis Tulevik aga oma väravasoone, kui meeskonna viis juhtima Houd Boukhelkhal ning poolajapausile siirduti juba kolmeväravalises eduseisus, sest avavärava autor lisas kiirelt oma teise ning jala sai valgeks ka Karl Kask. Teise poolaja alguses tõi Kristen Kähr tabloole neljaväravalise eduseisu ning kuigi mõned minutid hiljem suutis Rasmus Tomson ka Zeniti väravatearve avada, ei olnud Tulevik sellega oma viimast sõna öelnud: 6:1 võidu vormistasid meeskonnale Kaupo Kruusmäe värav ja Kase teine tabamus.

Päev hiljem toimunud 1/16-finaalis tagas edasipääsu teise liiga meeskond Rakvere JK Tarvas, kes alistas 4:1 astme võrra madalamal palliva Tartu Team Helmi. Mängu esimene, 10. minutil sündinud tabamus läks kirja Team Helmi omaväravana ning kuigi Daniel Maanas taastas 24. minutil viigiseisu, viis Mattias Roop omakorda viis minutit hiljem Tarvase taas juhtima. Tarvase napp eduseis püsis tablool pea mängu lõpuni, kuid 82. minutil otsustas Roland Pakaste võitu veelgi kindlustada ning saatis palli üheminutilise vahega kahel korral vastase võrku.

25. augusti päeva teises karikamängus sai väga kindla võidu kirja ka JK Tallinna Kalev U21, kes võitis Tallinna FC Maksatransporti seisuga 6:2. Kalevi noored haarasid mängu juhtohjad väga kiirelt: esimesel mänguminutil lõi värava Mark Mälksoo ning lisas viis minutit hiljem penaltist ka teise. Avapoolaja lõpuks oli Kalevi eduseis viieväravaline, kui täpsed olid ka Markus Õispuu ning kahel korral võrku sahistanud Sten Luht. Kuigi teisel kolmveerandtunnil oli edukam meeskond Maksatransport  Dannar Pärteli ja Mathias Ranna tabamustest võideti poolaeg 2:1 , oli esimese poolaja kaotusseisu murdmine liialt keeruline ülesanne. 6:2 seisuga edenes seega Kalevi duubelmeeskond.

Tipneri karikavõistluste 1/16-finaalides on pidada veel viis kohtumist, mis mängitakse septembris ja oktoobris. Kalendri ja mängutulemustega saab lähemalt tutvuda siin.