08

12.2021

21:37

VIDEO│U19 Eliitliiga Meistriliiga võitis Legion

Täna, 8. detsembril peeti EJL jalgpallihallis U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalkohtumine. Pingelise penaltiseeria järel teenis võidu Tallinna JK Legion.

Kohtumine algas edukamalt Kalevi jaoks, sest skoor avati juba 8. mänguminutil, kui Ramol Sillamaa mängis end Legioni kaitsjast mööda ning toimetas seejärel palli tugeva löögiga väravavõrku. Ligi pool tundi hiljem oli aga seis viigiline, sest Legioni kapten Nikita Ivanov kasutas ära Kalevi puuriluku ebaõnnestunud lahtilöögi ning söötis palli Leonid Arhipovile, kes realiseeris kindlalt. Mõned minutid hiljem jäi aga Legion keerulisse seisu, kui peakohtunik Tanel Üprus näitas Mihhail Tõsjatovile vea eest punast kaarti ning keskkaitsjal tuli väljakult lahkuda.

Vaatamata ühemehelisele vähemusele asus Legion 49. minutil kohtumist juhtima, kui Andrei Smirnov toimetas ühe puutega väravasse esimesele tabamusele eeltöö teinud Ivanovi karistuslöögi. Eduseis püsis tablool ligi 20 minutit ning seejärel jõudis Kalev taas sihini, kui oma teise tabamuse vormistas Sillamaa. Kuna rohkem väravaid normaalaja jooksul ei sündinud, ootas meeskondi ees pingeline penaltiseeria. Legioni puurilukk Dennis Jeremejev tegi kaks olulist tõrjet ning meeskonnast sai 4:3 lõppenud seeria järel tänavuse U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalturniiri võitja.