12

05.2022

11:26

U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja selgub Flora – Kalev finaalis

U19 Eliitliiga Meistriliiga on jõudmas lõpusirgele, kui eile, 11. mail teenisid koha finaali Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev.

Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Tallinna JK Legion ja Tallinna FC Flora, kellel läks võitja selgitamiseks tarvis penaltiseeriat. Mängu asus esmalt juhtima Flora, kui 9. mänguminutil avas skoori Marten Luik, ent vaheajapausile siirduti Legioni eduseisus, sest Nikita Kondratski ja Nikolai Kulikovi tabamused tegid seisuks 2:1. Viigiseisu tõi tabloole 62. minutil Flora särgis skoorinud Gregor Rõivassepp. Eriti põnevaks kujunes normaalaja lõpp: Legion haaras 90. minutil taas eduseisu, kui penalti realiseeris Nikita Ivanov, ent Robert Veeringu viienda üleminuti värav viis kohtumise viiki. Seega selgitati finalist penaltiseerias, mille võitis 6:5 Flora.

Teine poolfinaal, kus läksid vastamisi JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia, kujunes oluliselt ühepoolsemaks. Kalev asus mängu juhtima 3. minutil, kui jala sai valgeks Ramol Sillamaa ning veerand tundi hiljem oli edu juba kolmeväravaline, kui Sillamaa sai oma nimele kirja teise tabamuse ning ühe lisas Daniil Sõtšugov. Hästi alustati ka teist poolaega, kui 47. minutil vormistas Sillamaa kübaratriki ning tõi tabloole neljaväravalise eduseisu. Kohtumise viimase tabamuse lõi esimesel üleminutil Levadia poolkaitsja Maksim Laskov, ent rohkemaks sel korral suutelised ei oldud ning Kalev kindlustas 4:1 võiduga koha finaalis.

Flora  Kalevi vaheline U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal peetakse 21. mail A. Le Coq Arenal, kui klubijalgpalli pidupäeva raames selguvad lisaks ka naiste ja Tipneri karikavõistluste võitjad.