09

02.2023

10:33

U19 Eliitliiga Meistriliigas mängiti teise vooru kohtumised

Eesti noorte U19 Eliitliiga Meistriliigas peeti teisipäeval ja kolmapäeval EJL jalgpallihallis teise vooru kohtumised. Võidud said mängudest kirja U19 JK Tallinna Kalev ja U19 Tartu JK Tammeka.

A-alagrupis jätkab liidripositsioonil JK Tallinna Kalev, kes EJL jalgpallihallis peetud kohtumises alistas 3:0 Tallinna FCI Levadia. Väravate autorid olid Georg Pank, Taavi Jürisoo ja Raiko Ilves. Tallinna Kalevi noored asusid kohtumist juhtima 22. minutil, millele 84. ja 90+1 lisati juurde veel kaks väravat.

Teises mängus alistas FC Nõmme United väravaterohkes kohtumises JK Tabasalu tulemusega 5:1. Nõmme United otsustas mängusaatuse avapoolajal kolme minutiga- 28. minutil oli penaltist täpne Egert Õunapuu, 29. minutil ja. 30. lõid lisaväravad Matvei Borodin ja Karl Oskar Korjus. Kolm minutit enne avapoolaja lõppu realiseeris penalti Egert Õunapuu. Ka teist poolaega alustasid Nõmme Unitedi noored väravaga, kui 48. minutil oli täpne Karo Oskar Korjus.  FC Tabasalu auvärava sepistas 58. minutil Art Albert Anepaio.

Peale kahte mänguvooru hoiab tabelis liidirpositsiooni 6 punktiga JK Tallinna Kalev, talle järgnevad 3 punktiga Tallinna FCI Levadia ja FC Nõmme United. Punktiskoor on veel avamata JK Tabasalul.

B-alagrupis olid teises voorus võidukad Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka. Tallinna FC Flora ja Viljandi JK Tuleviku omavaheline kohtumine lõppes FC Flora noorte 2:1 võiduga. Viljandi Tulevik asus küll kohtumist 43. minutil juhtima Marius Visteri väravast, ent kohtumise lõppfaas kuulus floralastele, kes 69. ja 78. minutil Ott Oskar Valdaru ja Valter Vahemetsa väravatest võidu napsasid.

Tartu JK Tammeka haaras 3:1 võidu kohtumises Tallinna JK Legioni vastu. Nikita Kondrantski viis Legioni 18. minutil juhtima, millele avapoolaja lõpus vastas viigiväravaga Akaki Gvineria. Teisest poolajast oli mängitud veidi üle veerandtunni, kui Tammeka 2:1 eduvärava lõi Herman Pedmanson. Normaalaja lõpus lisas Renat Samulin veel ühe tabamuse ja kohtumine lõppes seisuga 3:1.

B-alagrupis hoiab tabelis 6 punktiga liidripositsiooni Tartu JK Tammeka, talle järnevad kolme punktiga Tallinna FC Flora ja Viljandi JK Tulevik. Tallinna JK Legion ei ole tabelis veel punktiarvet avanud.

A-alagrupi 3. vooru mängud:
21. veebruar kell 17.30: U19 JK Tallinna Kalev – U19 FC Nõmme United, EJL jalgpallihall
21. veebruar kell 19.45: U19 JK Tabasalu – U19 Tallinna FCI Levadia, EJL jalgpallihall

B-alagrupi 3. vooru mängud:
22. veebruar kell 17.30: U19 Tallinna JK Legion – U19 Tallinna FC Flora, EJL jalgpallihall
22. veebruar kell 18.00: U19 Viljandi JK Tulevik – U19 Tartu JK Tammeka, Viljandi Männimäe Jalgpallihall