11

11.2021

18:59

U19 Eliitliiga Meistriliigas pääses finaali Legion

Eile, 10. novembril peeti U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalturniiril esimene poolfinaal, kui vastamisi läksid Tallinna JK Legion ja FC Nõmme United. Põnevuskohtumisest teenis 4:3 võiduga edasipääsu Legion.

Legion avas skoori juba 5. minutil. Nõmme Unitedi väravavaht Gregor Pürg suutis järjest tõrjuda nii Aleksandr Šapovalovi kui ka Nikita Kondratski pealelöögid, ent lahtiseks jäänud palli saatis kindlalt võrku Leonid Arhipov. Kaheksa minutit hiljem jõudis Arhipov taas sihile, kui vormistas väravaks Andrei Smirnovi nurgalöögi. Vaheajale siirduti Legioni kaheväravalises eduseisus.

Legion alustas hoogsamalt ka teist poolaega: 52. minutil mängis Šapovalov end mitmest kaitsjast mööda ning vormistas meeskonna kolmanda värava, kümmekond minutit hiljem kasvatas hea kontrarünnaku järel meeskonna eduseisu neljaväravaliseks Aleksander Švedovski. Kaks minutit hiljem leidis aga väravasoone Nõmme United, kui resultatiivne oli Mihkel Ratassepp ning neli minutit enne normaalaja lõppu sai nurgalöögijärgses olukorras jala valgeks Siim Martti Kubensky. Neljandal üleminutil vähendas Unitedi kaotusseisu külmanärvilise lõpplahendusega üheväravaliseks vahetusest sekkunud Egert Õunapuu, ent selle järel kõlanud lõpuvile tähistas Legioni 4:3 võitu.

Legioni vastane U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalis selgub 24. novembril, kui teises poolfinaalis kohtuvad Sportland Arenal kell 17.00 Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev.

Pildil avaväravate autor Leonid Arhipov. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee